Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja morfologii przy powiększonym węźle chłonnym i przeziębieniu


Gość pacjent84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pacjent84

Witam, bardzo prosiłbym o interpretacje wyników badań. Do lekarza zgłosiłem się z przeziębieniem i (co mnie zaniepokoiło) powiększonym węzłem chłonnym na szyi, mam 27 lat. Wizyte mam w piątek lecz chciałbnym wstępnie skonsultowwać wyniki. Oto one: WBC:6,8 tys/ul (norma 4-10) RBC: 4,75 mln/ul (norma 4,5-5,9) HGB: 13,7 g/dl (norma: 12-17) HCT: 40,3 % (norma: 35 - 52) MCV: 84,8 fl (norma: 80-94) MCH: 28,8 pg (norma: 26-38) MCHC: 34 g/dl (norma: 31-37) PLT: 278 tys/ul (norma: 140 - 450) LYMPH: 2,2 tys/ul (norma: 1,5-4,5) PDW: 13,4 fl RDW-CV: 11,4 % RDW-SD: 38,3 fl MPV: 10 fl P-LCR: 25,8 fl OB: 4 mm (norma: 1-10 mm)0 CRP: 2,31 mg/l (norma poniżej 5) Glukoza: 4,53 mmol/l (norma3,7 - 5,8) Mikroskopowy rozmaz krwi granulocyty obojętnochłonne: 62 % (norma:39-78) granulocyty kwasochłonne: 4% (norma: 0-5) Limfocyty: 32 % (norma: 12-44) Monocyty: 2% (norma: 3-9) ___OBNIŻONE! Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA INTERPRETACJĘ WYNIKÓW I POMOC!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Pereziusz

W zasadzie wyniki z morfologii dobre. Z tymi monocytami to raczej nic nic poważnego, owszem obniżona liczba może świadczyć o tym że coś się dzieje ze szpikiem, no ale jeden wybiórczy wynik to za mało żeby to stwierdzić. A węzły chłonne powiększone w okolicy szyi mogą świadczyć o tym, że jakiś odczyn zapalny rozwija się w okolicy. A jakiego charakteru są te powiększone węzły? Ty to stwierdziłeś czy lekarz? Bo jeśli ty, to pytanie jakiej są konsystencji te powiększone węzły chłonne: twarde, czy ciastowate na przykład ?

Odnośnik do komentarza
Gość Micah123456

Niestety nie napisał Pan jakiej wielkości jest mniej więcej ten węzeł chłonny czy jest ruchomy względem podłoża,miękki,bolesny.Wyniki krwi wyglądają na prawidłowe.Węzły powiększone na szyi często są wynikiem przeziębienia bardziej niepokoją te ,które są powiększone niżej np.blisko obojczyka.Z tego co widzę również nie skarży się Pan na inne dolegliwości typu świąd, nocne poty.Myślę ,że nie ma powodu do niepokoju ,ale lepiej by było gdyby jednak wybrałby się Pan do lekarza.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość pacjent84

Witam!

Przede wszystkim bardzo dziękuje za odpowiedź, postaram się uzupełnić informację o które Państwo pytacie. Węzeł, który się powiększył jest twardy,niebolesny... raczej nieruchomy względem podłoża choć nie wiem dokładnie jak to rozumieć. Węzeł jest pod skórą (wrośniety nieruchomo) i wraz z nią się porusza. Powększenie węzła również stwierdził lekarz zalecając badania których wyniki napisałem w pierwszym poście. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Micah123456

Węzły ,które są nieruchome względem podłoża ,niebolesne przy palpacji zawsze powinny budzić niepokój .Napisał Pan ,że węzeł ten powiększył się podczas przeziębienia wówczas takie węzły mają małą mobilność względem podłoża,są bolesne przy dotyku towarzyszy temu zaczerwieniona skóra.Radziłbym,aby po przebytym przeziębieniu wykonał Pan raz jeszcze wyniki krwi i obserwował węzeł czy nie powiększa się w czasie .Może też Pan przeprowadzić samokontrolę węzłów znajdujących się nad obojczykami w dole obojczykowym,pod pachami,w dole kolanowym,łokciowym,a także w pachwinach jeśli nie wyczuje Pan żadnych zgrubień oznacza to ,że nie doszło do uogólnionej limfadenopatii,której przyczyną są choroby rozrostowe i nie tylko.Możliwe ,że węzeł nie zniknie po ustąpieniu przeziębienia wówczas nazywany jest on odczynowym, ale żeby to potwierdzić trzeba było by wykonać USG tego węzła.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...