Skocz do zawartości
Forum

Spóźniona miesiączka


Gość Jola731126

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jola731126

Witam.Kilka dni po miesiączce zachorowałam na grypę i brałam lekarstwa.Następnie 2dni przed planowano miesiączko odbyłam stosunek z partnerem bez zabezpieczenia myśląc ze już możemy.teraz zpuznia mi się miesiączka juz 8dni.Czy to jest zpowodowane przyjmowanie lekarstw podczas choroby?Czy też cały cykl się przesunoł i trafilyśmy na dni płodne.Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość agawol83

najprostszym sposobem będzie zrobienie testu ciążowego, różnie każdy reaguje na leki, stres lub inne czynniki,ja np. w wyniku dużego stresu reaguję opóźnioną miesiączką jak również owulacją. Ciąża teoretycznie jest możliwa pod warunkiem opóźnienia jajeczkowania. Czy masz inne dolegliwości? bóle podbrzusza, podwyższona temperaturę, obrzęk i drażliwość piersi? Jeśli tak to ciąża jest prawdopodobna, ale nie pewna. Zrób test i do lekarza :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość Jola731126

dziękuje za tak szybką odpowiedz.zadnych innych obiawow nieodczowam.co powiem ze potczas tej choroby to i stres terz byl niemaly no i do tej pory jeszcze jest.zbytnio niejestem przekonana do tych testow ciąrzowych,zregoly wychodzo ujemne a potem rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Jola731126

Witam, dziękuję za tak szybką odpowiedz.Co do testu to nie mam takiego przekonania,z reguły wychodzą ujemne a potem jest rozczarowanie.Co dodam to chorobie też towarzyszył stres i zmęczenie.Zmęczenie i stres jeszcze mi towarzyszy,mam nadzieje że to będzie ta przyczyna tego opuznienia.Zastanawiam się jak długo jeszcze morze się opuzniac,raz opuznił mi się tydzien zpowodowanym odchudzaniem,ale tu to inna bajka.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.
Przez kilka miesięcy brałam tabletki OC-35 odstawiłam je pod koniec listopada, początek grudnia nagle, ponieważ czułam się fatalnie.Dwa cykle przebiegły u mnie prawidłowo, trzecia miesiączka się spóźniła nieco, na czwartą czekam już tydzień. Za każdym razem się zabezpieczałam, wykonywałam dwa testy ciążowe- oba z wynikiem negatywnym. Czy to możliwe, aby mój okres aż tak bardzo się rozregulowal?

Odnośnik do komentarza

Jasne być może to, że teraz się stresuje opóźnia okres jeszcze bardziej. Poza tym ćwiczyłam przez kilka tygodni spalając około 500 kalorii każdego dnia trzy razy w tygodniu. Być może to też ma wpływ. Testy robiłam już po terminie spodziewanej miesiączki (około 5-6 dni) więc, czy jest prawdopodobieństwo,że jeszcze nie wykryły ewentualnej ciązy?

Odnośnik do komentarza

Witam!
W przypadku dużej ilości negatywnych testów należy wykluczyć ciążę jako możliwą przyczynę dolegliwości. Do możliwych przyczyn braku miesiączki należą m.in zaburzenia hormonalne, stres, przemęczenie, niewłaściwa dieta. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...