Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych1


Gość aga_m88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ba...8m

:)23 stycznia odstawilam tabletki po przeszlo 3 latach brania.30stycznia dostalam miesiaczke z odstawienia ,trwala do 4 lutego i teraz mam problem bo okresu nie ma:( robilam test w dniu przewidywanej miesiaczki,wynik negatywny,robilam trzy dni pozniej i wynik tez negatywny.kupilam trzeci i zrobie go 5 lutego mam nadzieje ze wynik bedzie rowniez negatywny,nadmienaim ze boli mnie podbrzusze,wewnetrznie czuje ze nie jestem w ciazy ale na okre czekam jak na zbawienie:(co sie dzieje z moim organizmem?

Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem: Odstawilam tabletki w dniu 11.03.2012 roku, ponieważ negatywnie wpływały na funkcjonowanie mojego organizmu. Dostalam plamienie z odstawienia, natomiast okres, ktory mam zazwyczaj 22-25 dzien miesiąca nie nadszedł, boli mnie brzuch tak jakbym miała dostać, aczkolwiek nic się na to nie zapowiada. Czy możliwe jest, że zaszłam w ciąże? ( nie współżyłam po odstawieniu) A wizyte u ginekologa mam zaplanowaną dopiero na 17.04... Proszę o normalne wypowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

To normalne, że nie masz okresu, wiele kobiet tak ma, tabletki antykoncepcyjne moga bardzo rozregulować organizm, słyszałam że nawet do pół roku od odstawienia mozna nie miec okresu. Bądź cierpliwa, na pewno wciągu 2-3 miesiecy sie pojawi. To zalezy od kobiety, niektore maja go wczesniej inne pozniej, nie martw sie tym, bo tak sie zdarza po tabletkach. Jesli po 3 miesiacu nie dostaneisz okresu wówczas idz do lekarza na wywołanie go.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej organizm otrzymuje stałe dawki hormonów w równych odstępach czasowych. Po odstawieniu tabletek sytuacja uległa zmianie. Potrzeba czasu aby wszystko się unormowało. Zaburzenia krwawienia mogą występować nawet do trzech miesięcy po odstawieniu antykoncepcji. Jeśli do tego czasu sytuacja nie wróci do normy to powinnaś udać się do ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Sytuacja wygląda następująco: Na początku kwietnia przestałam brać tabletki. 2 kwietnia dostałam krwawienia z odstawienia. Pierwsza miesiączka po pojawiła się normalnie po 28 dniach czyli 30 kwietnia. Drugą powinnam dostać 28 maja ale do tej pory się nie pojawiła. Miała 2 sytuacje, kiedy mogłam zajść w ciążę. Pierwsza 11 dnia cyklu: mój narzeczony wymazał się swoim śluzem poszedł umyć ręcę ale czytając różne artykuły to nie zabija plemników i potem nakładał gumkę. Druga 3 dni przed spodziewanym okresem kiedy mój narzeczony na chwilę wszedł we mnie bez gumki, potem już założył. Dzień po spodziewanym okresie zrobiłam test, wyszedł negatywny. Boli mnie cały dół podbrzusza, jajniki i krzyż ale okresu jak nie było tak nie ma, śluzu z pochwy mam jakby więcej i mleczny. Stąd moje pytanie czy mogę być w ciąży i kiedy najlepiej zrobić test aby był najbardziej wiarygodny?
Z góry dziękuje za odpowiedzi:)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pewien problem i cały czas sie martwie. Wiec
Przez 3 miesiace brałam tabletki antykoncepcyjne potem je odstawilam i dostałam okres, to było mniej wiecej 25 czerwca..
Dziś juz jest 3 lipiec a okresu nadal nie ma. nie biorę już tabletek anty. Strasznie sie martwię. Czy to możliwe że po odstawieniu występuje brak okresu? Bardzo proszę o odpowiedż. Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza

Po odstawieniu nie ma okresu tylko pierwsze krwawienie jest z odstawienia. Przy odstawianiu tabletek hormonalnych bardzo często występuje problem z regularnym cyklem. Jeżeli nie miałaś sytuacji, które mogą wskazywać że przyczyną spóźniającego okresu jest ciąża, to nie masz się czym martwić :D

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedz. :)
Zawsze kochałam sie z moim stałym partnerem z prezerwatywa. 2 razy bez niej i był to stosukek przerywany.. dodam tez ze zanim zaczełam stosowac antykoncepje cały czas stosowalismy stosunek przerywany.. i było ok. za kazdym razem.. wiec teraz tez wykluczam ze mogla pójść cos nie tak.. Bardzo boje sie tego ze mogłabym zajsc w ciaże. i myślę ze w wynik stresu okres moze sie spozniac..
od kilku dni mysle tylko o tym.. ale boli mnie brzuch jakbym miala zaraz dostac okres lecz nadal nic.. :(

Odnośnik do komentarza

No ja jak odstawiłam tabletki to miałam problem z 2 normalną miesiączką i też się denerwowałam, robiłam testy oczywiście negatywne aż poszłam do lekarza i on dopiero mnie uspokoił że nie jestem w ciąży. A brzuch też mnie bolał jak na okres:)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam 29 lat. 4 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Najpierw miałam 2 razy miesiączkę po 24 dniach, następną po 28 dniach i wystąpiła ona 7 lipca. Trwała 4 dni a wcześniej zawsze około 5-6 dni. Obecnie jest 7 sierpień a ja nie mam miesiączki. Boli mnie podbrzusze i czuje klucie oraz mam trochę większe piersi. Zrobiłam dzisiaj test ciążowy ale wyszedł negatywny.
Ostatnio kochałam się z narzeczonym 16 lipca. Czy jest możliwe że to ciąża mimo iż test wyszedł negatywny ??? Czy te opóźnienie w miesiączce są spowodowane z innego powodu ??? Mam małe guzki na tarczycy ale jeszcze jej nie leczę, bo czekam na kolejną wizytę u endokrynologa.
Dodam, że za tydzień mam wizytę u ginekologa.

Proszę o podpowiedź co mi może być.

Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Witam,
brałam tabletki antykoncepcyjne około 2 lat, ostawiłam je z koncem lipca, a z początkiem sierpnia wyjechałam do anglii, w tej chwili jestem w 44 dniu cyklu, a miesiączki dalej nie ma, robiłam 3 testy ciazowe i wszystkie wyszły negatywnie, sama juz nie wiem co o tym mysleć, czy to przez zmiane klimatu mam tak duże opóźnienia bo w końcu to już 16 dzień, czy pomimo negatywnych testów jednak jestem w ciąży przyznam że dosyć słabo się zabezpieczaliśmy w tym miesiącu, mam pewne objawy ciąży tj, wyższa temperatura w szczególności odczuwalna w nocy, nadwrażliwość piersi, zmienne nastroje, ale też się już zastanawiam czy tego wszystkiego nie czuje podświadomie bo myśle o ciąży w szczególności ze chce mieć dziecko, dodatkowo wszystko utrudnia mi fakt ze jestem w anglii i dostanie się do ginekologa wcale tu nie jest takie proste, proszę o pomoc
PS, Przed wyjazdem w czerwcu robilam cytologie i wyszła mi PAP 1 więc wykluczam jakieś infekcje

Odnośnik do komentarza

witam. brałam tabletki przez 8 miesięcy, ostatnią tabletkę wzięłam 3 lipca i normalnie 7 lipca pojawił mi się okres, w sierpniu i we wrześniu również dostałam regularnie okres teraz powinnam dostać 5 października a już jest 12 a ja nadal nie mam okresu. nie spałam z chłopakiem od kiedy przestałam brać tabletki. nie wiem co może być przyczyną? czy ten brak okresu to normalne po odstawieniu tabletek? bo to chyba nie ciąża?

Odnośnik do komentarza

witam, pod koniec sierpnia odstawiłam tabletki antykoncep., z dniem 1 wrzesnia przyszla miesiaczka która trwała 7 dni. ok 17 wrzesnia uprawiałam seks z prezerwatywą, która pod koniec stosunku pękła, nie doszło do wytrysku, ale zdaję sobie sprawę, że ejakulat również zawiera plemniki. do tej pory nie dostałam miesiączki, robiłam test ciążowy dwa dni temu ale wyszedł negatywny, czy jest mozliwość zajścia w ciążę? czy ginekolog jest w stanie ją wykryć w badaniu usg tak wczesnie ?

Odnośnik do komentarza

witam, pod koniec sierpnia odstawiłam tabletki antykoncep., z dniem 1 wrzesnia przyszla miesiaczka która trwała 7 dni. ok 17 wrzesnia uprawiałam seks z prezerwatywą, która pod koniec stosunku pękła, nie doszło do wytrysku, ale zdaję sobie sprawę, że preejakulat również zawiera plemniki. do tej pory nie dostałam miesiączki, robiłam test ciążowy dwa dni temu ale wyszedł negatywny, czy jest mozliwość zajścia w ciążę? czy ginekolog jest w stanie ją wykryć w badaniu usg tak wczesnie ?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Ostatnio moj temat zostal usuniety nie wiem z jakiego powodu.
Otoż odstawilam tabletki. 4 dni temu powinnam dostac okres,lecz do tej pory go nie mam. Współzyłam z partnerem bez zabezpieczenia, jednak ani razu nie doszedl we mnie.
Czy jest możliwośc,że jestem w ciąży?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
mam mały problem bo nie wiem czy mam się martwić czy może nie. Jakiś czas temu skończyłam przyjmować 1 opakowanie tabletek (w moim życiu) krwawienie wystąpiło po 3-4 dniach jak odstawiłam. Martwi mnie to, że dalej nie mam okresu, ostatnio okres miałam 11-14 dnia miesiąca dziś już jest 16 i dalej nic, wcześniej bolał mnie lekko brzuch ale teraz nic nie odczuwam. Przed przyjmowaniem tabletek miałam bardzo bolesne miesiączki, parę dni temu zaczęłam przyjmować tabletki z 2 paczki. Boje się, że mogę być w ciąży, czy jest to możliwe jeśli miałam krwawienie po odstawieniu tabletek? zdarzało mi się przyjmować tabletki (w 1 opakowaniu) z lekkim opóźnieniem, miałam ostatnio trochę stresu na dodatek przyjaciel mnie nakręca, że mogę być w ciąży przez co się denerwuje i coraz więcej o tym myślę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...