Skocz do zawartości
Forum

Co na stany lękowe/ nerwice,


Gość Aaa01p11100

Rekomendowane odpowiedzi

Mam straszne nerwowe zachowania, triki. .nawet stojąc z zakupami przy kasie jak za mna sa ludzie to cala chodzę denerwuje sie ze się patrza...Patrze w lustro widzę zgrabną w miare ładna dziewczyne, tylko cholernie niepewna siebie i niezaradna..Ostatnio uslyszalam od bliskiej osoby ze jestem dorosła dziewczyna a moje zachowania, unikanie ludzi,milczenie, nieśmiałość i wstydlowosc jest dziwna i mentalnie jak bym miala 10latek..Peszy mnie to gdy ktoś soe na mnie patrzy zwłaszcza faceci, .Nawet kiedyś będĄc u ginekologa bo spoznial mi się okres poszłam sie zbadac przy konsultacji taki zaniepokojony zapytał czemu tak sie denerwuje i dal mi jakieś krople ktore szczerze niewiele pomogły. .Proszę o jakieś skuteczne środki polecić. Bo tak sie nie da zyc;( w tym ciągłym strachu i lęku. .Bylam u psychiatry, terapeuty, psychologa ale bez zmian. ..Czuje się wykończona i nie mam siły walczyć

;..Proszę o jakieś serdeczne rady.

Odnośnik do komentarza

Leczenie nerwicy to bardzo długa droga,ludzie często leczą się miesiącami a nawet latami. Jednak z tego co wiem większość wcześniej czy pózniej wychodzi z tej choroby. Jest jednak kilka zasad które trzeba bezwarunkowo przestrzegać min dobry psycholog,psychiatra bądz psychoterapeuta,postawiona trafnie diagnoza a więc min rodzaj nerwicy(jest ich wiele
),zaufać lekarzowi,stawiać się na wszystkie wizyty,psychoterapie itp,zażywać leki które zaleca,dostosowywać się do jego zaleceń,słuchać co on mówi i mówić samej szczerze o swoich problemach.Tak jak napisałam wcześniej jest to długa i ciężka praca,wielu ludziom nie udaje się wyleczyć tej choroby gdyż często sami przerywają leczenie a to jest błąd. Co do leków to niektóre owszem mają skutki uboczne,ale nie u każdego one występują,każdy organizm jest inny,a nawet jeśli wystąpią to są to ok 2-3 tyg jest to okres przejściowy który niestety trzeba wytrzymać,pózniej powinna nastąpić lekka poprawa. Co do u zależnienia to lekarz tak przepisuje te leki aby nie uzależniły np na początku przez miesiąc po jednej tabletce,pózniej dwa miesiące po połowie a dopiero jak lekarz zadecyduje odstawiamy je bądz przepisuje nam inne dużo lżejsze.Jeżeli zaczynamy stosować te leki to absolutnie sami bez wiedzy lekarza nie możemy przerywać ich stosowania. Myślę że dasz sobie radę w walce z tą chorobą. Życzę Ci powodzenia i wytrwałości w leczeniu.

Odnośnik do komentarza

Aaa01p11100, jeśli dostrzegasz, że masz problemy lękowe (nieuzasadnione lęki, tiki, strach itp.), powinnaś pójść do lekarza psychiatry, poprosić o rzetelną diagnozę i rozpocząć systematyczne leczenie. W przypadku zaburzeń lękowych (nerwic) metodą leczenia z wyboru powinna być psychoterapia. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Najlepszą metodą leczenia zaburzeń lękowych czy nerwic jest psychoterapia. Leki mogą być stosowane jako wsparcie. W pracy lękiem o różnym podłożu i objawach skuteczna jest szczególnie psychoterapia poznawczo-behawioralna - także na NFZ można znaleźć terapeutów pracujących w tym nurcie. Na blogu napisaliśmy kilka krótkich artykułów z tego tematu (http://poznacsiebie.pl/blog). Każda terapia jednak wymaga czasu i poprawa nie przychodzi od razu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z lękiem
- Bartosz Piasecki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...