Skocz do zawartości
Forum

Szykany!!


Rekomendowane odpowiedzi

Od początku roku czuję się szykanowana przez osobę z która byłam w bliskich relacjach i z którą się pokłóciłam. Osoba ta próbuje zwrócić na siebie moją uwagę, nieustannie mnie obraża w rozmowach z innymi i jej otoczenie także jest dla mnie strasznie wrogo nastawione. Próbuje ona sama nawiązać ze mną jakiś kontakt, aczkolwiek ja olewam jej zachowanie i zachowuje się w stosunku do niej normalnie co tę osobę prowokuje. Wiem że oczernia mnie przed moimi znajomymi, co mi się strasznie nie podoba. Ogólnie ta osoba wyraźnie pokazała mi że nie chce mieć ze mną kontaktu, więc uważam za nierozsądne podejście i wyjaśnienie sytuacji. Aczkolwiek co mam robić, aby ta osoba nie kontynuowała swoich działań? Myślałam już nad zgłoszeniem sprawy do rady pedagogicznej, ale obawiam się że w zemście może się to na mnie odbić. Jej działanie jest prowokujące mnie do reakcji, której nie ma i podejrzewam że dopóki jej nie będzie to się nie skończy. A z kolei kiedy będzie reakcja to dana osoba zyska satysfakcje i mnie będzie próbowała ośmieszyć... Zdarzyło się również wyzwisko przy nauczycielu, oczywiście udałam że nie słyszę, ale ile można. Od prawie miesiąca się męczę, boję się że mogą mnie zacząć wszyscy wyśmiewać i nie chce prowokować ów osoby. Osobiście zbieram informacje i zapamiętuje sytuację którymi mogłabym się bronić w razie gdyby próbowano odwrócić kota ogonem. Myślę że postępuje właściwie, ale tej osobie się to już od dłuższego czasu nie nudzi i obawiam się że to właśnie strona przeciwna może mieć jakiś problem. Cały czas że łudzę że będzie normalnie, a jest coraz gorzej. Ja rozumiem że w czasie kłótni poszły emocje i wiele słów które raziły w autorytet tamtej osoby, ale od kłótni minęły 3 miesiące... dlatego też uważam że emocji wyzbyliśmy się oboje dawno. Czuję że muszę jakoś przerwać godzące w moja osobę działania, tylko nie mam na to pomysłu. Może ktoś coś doradzi? :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...