Skocz do zawartości
Forum

Mała objętość tarczycy + morfologia - złe samopoczucie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam 23 lata. Z związku z moim złym samopoczuciem (spadek wagi, nerwowość, apatia, zmęczenie, szybkie męczenie się nawet przy wejściu po schodach, wysoki puls - 85-100 ostatnio nawet się zdarza ponad 100, brak koncentracji, duży problem z pamięcią - zawsze miałam super pamięć, uczucie guli w gardle, ciężkie przełykanie, drżące ręce). Po wywiadzie z lekarzem rodzinnym zlecił mi ekg - wyszło ok, tylko puls przyspieszony oraz morfologię + mocz. Z morfologii tsh wyszło 2,3. Miałam TSH badane również ok 3-4 mc temu i było 1,3, podwyższony potas - 5,1 oraz mpv - 12,7. Po tym dostałam skierowanie na USG tarczycy (czy to normalne, że podczas badania z lewej strony przy dociskaniu bolało? w ogóle od tego czasu mnie w tym miejscu pobolewa i nie wiem czym to jest spowodowane...)- samo badanie wyszło ok, lekarz rodzinny mówi że nie mam się czym martwić, ale chcę się upewnić - płaty tarczycy mają wymiary: 9 x 13 x 37mm oraz 9 x 11 x 41mm, także objętość tarczycy wynosi trochę ponad 5. Czy to nie za mało w moim wieku? Na tarczycę choruje kilka osób z mojej rodziny (mama, babcia, dziadek) dlatego trochę panikuję.
Objawy trwają już ok 8-9 mc.

Proszę o opinię w tej sprawie, czy powinnam z tym iść do endokrynologa.
Aha, dostałam też zalecenie TPO i idę zaraz po niedzieli zrobić badanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...