Skocz do zawartości
Forum

Konsultacje psychologiczne a karty pacjentów


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięń dobry. Chciałabym wybrać się do psychologa jednak chciałabym zrobić to tak by nikt się o tym nie dowiedział, nawet moja mama. Moje pytanie jest takie czy oni zakładają jakąś karte pacjentów? Domyślam się, że tak. I czy ktoś poza kliniką ma do niej dostęp. Wysyłają informacje do rodzinnych lekarzy, że korzystało się z psychologa. Pytam bo nie chce by mama się dowiedziała.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak jest przez NFZ. Ja korzystam z LuxMedu i lekarze widzą siebie nawzajem w systemie, mało tego.. Gdy jakiś czas temu byłem świadkiem posiłkowym w pewnej sprawie sądowej, to obrona oskarżonego "zleciła" zbadanie mnie przez psychiatrę sądowego (chcieli pozbyć się wiarygodnego świadka przestępstwa). Psychiatra sądowy jak się dowiedziałem miał dostęp do zapisków psychologa z LuxMedu. Także jak widzisz trzeba uważać gdzie co się mówi, bo potem trafia się taka nieco głupia sytuacja jak moja i nagle Twoje tajemnice przestają być tajemnicami.
Gdyby ktoś pytał, to psychiatra sądowy orzekł, że jestem całkowicie normalny :P

Odnośnik do komentarza
Gość kosodrzewina1i33u

Nikoneon mnie bardzo deprymuje to, że w Luxmedzie jest ujawnione, do jakiego lekarza się udałeś. Kiedyś w Medicoverze miałam taką sytuację i potem internista zasugerował po wizycie u psychologa, że moje problemy zdrowotne mogą wynikać z podłoża psychicznego... Co było nie prawdą?!
Czy jest możliwość poproszenia, aby Twoja wizyta była nieujawniana? W końcu istnieje coś takiego, jak tajemnica lekarska?

Odnośnik do komentarza
Gość uzależniona1

Ja chodziłam kilka lat do psychologa potem do psychiatry i nawet mąż nie wiedział.Wyszło szydło z worka gdy psychiatra uznał że choć nie mówiłam o tym otwarcie jestem w stanie za chwilę odebrać sobie życie.Wyszłam zdruzgotana z gabinetu a ta wezwała policję i pogotowie,pielęgniarki znalazły w kartach numer do mamy- zadzwoniła mówiąc że od długiego czasu się u niej leczę,ze jestem w głębokiej depresji, że uciekłam z gabinetu i mogę w każdej chwili popełnić samobojstwo

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...