Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , krąży mi pytanie po głowie odnośnie mleka .
Ponieważ ostatnio nasłuchałam się wielu opinii , że mleko jest nie zdrowe , że mitem jest to że zwiększa masę kości .
No bardzo się zastanawiam czy dzięki temu mam tak bardzo wytrzymałe kości ? Większość moich znajomych którzy właśnie n ie lubią mleka , nie piją go zbyt często , mieli w swoim życiu już może od 1 do 4 złamań .
Ja piłam za dziecka mleko zawsze litrami , do słownie , kaszy nie kaszy , płatki z mlekiem czasami na śniadanie , obiad i kolacje , serki nie serki , maślanki , kefiry , nawet ojciec jak byłam mała przywoził mi mleko prosto od krowy .
No i w życiu nie miałam nigdy niczego złamanego , a miałam mnóstwo wypadków . Mój kumpel potrafił skoczyć do piaskownicy i sobie nogę złamać , a ja jakoś spadłam z drzewa , czy miałam wypadek na skuterze gdzie mocno ręką zaryłam , kolanem i żebrami i jedynie co to lekko stłuczoną rękę miałam i poobdzierana byłam . W dodatku gdy była u nas dietetyczka i mierzyła nam masę , mięśni , kości i tłuszczu . Moją masę ciała na pierwszym miejscu zajmowały masywne kości , potem dużo mięśni i bardzo mały procent tłuszczu . Miałam lepsze wyniki niż nie jeden sportowiec z mojej klasy . I tak się zastanawiam , czy to sprawa genów czy mojego odżywiania się ? Dodam że nigdy nie lubiłam jeść mięsa , do 13 roku życia jadłam tylko piersi z kurczaka i nigdy żadnej wędliny , pasztetu czy kiełbasy nie jadłam bo mi nie smakowały .
I teraz dlatego się tak pytam , bo zrezygnowałam całkowicie z jedzenia mięsa i słyszę ostatnio wiele czarnych opinii na temat mleka , jogurtów , kefirów .
Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Rezygnować czy nie ?
I jak chcę rezygnować z tego mleka zwierzęcego , czy warto ? A nawet jeżeli to czym je zastąpić ? Czy mleko sojowe i rośliny potrafiły by mi dostarczyć tego samego co mleczne produkty od których jest wręcz uzależniona ?
Pozdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...