Skocz do zawartości
Forum

Depresja i myśli samobójcze u 17-latki


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat i dwa lata temu stwierdzono mi depresję. Dostałam leki, chodziłam regularnie do psychologa. Ta cała terapia tylko pogorszyła sprawę, przerwałam to. Jednak nigdy nie byłam w tak złym stanie jak teraz. Od tygodni nie wychodzę z domu, codziennie mam myśli samobójcze, zamiary okaleczania się, próby zażywania zbyt dużych ilości leków. Mam bardzo złą sytuację w domu. Zwierzałam się kilku osobom, ale jestem ignorowana, gdy mówię, że mam problemy. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

W takiej sytuacji proponujemy skorzystanie z bezpłatnej infolinii 116 123 - jest to ogólnopolska poradnia dla osób przeżywających trudności emocjonalne, z której skorzystać można od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-22:00. Dyżurujący specjaliści pomagają w kryzysowych sytuacjach, oferując swoje wsparcie i pomoc psychologiczną.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Nie rozumiem, dlaczego terapia pogorszyła Twój stan. Celem psychoterapii jest poprawa samopoczucia pacjenta i oferowanie wsparcia. Może po prostu nie mogłaś porozumieć się z tym specjalistą? Zamiast przerywać terapię, rozsądniej byłoby poszukać innego psychoterapeuty. Jeśli potrzebujesz doraźnego wsparcia, możesz skierować swoje kroki do najbliższego Centrum Interwencji Kryzysowej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Cześć, może rzeczywiście powinnaś się udać do innego specjalisty? Też miałem nie ciekawie i to w Twoim wieku, jednak ukojenie znalazłem w dość dziwnych czynach. Zacząłem dużo pisać z ludźmi, nawet o byle czym, nie zależnie czy ich znałem, czy nie. Potem powoli zacząłem rozmawiać przez kamerki, otwierałem się do ludzi, rozmawiałem o tym co mi leżało na wątrobie aż w końcu zacząłem wychodzić do ludzi, galerie, rynek, powolutku aż do skutku. Aby mieć pewność, że wszystko okej udałem się do psychologa i w krótkim czasie uzyskałem "normalność". Każdy może znaleźć rozwiązanie w czymś innym :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...