Skocz do zawartości
Forum

Dieta i odchudzanie a brak okresu...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od około 8 miesięcy stosuję dietę wykluczającą tłuszcze, oleje, ziemniaki, białe pieczywo i makarony, sery żółte, wędliny, mięso smażone, słodycze, czekoladę i oczywiście wszelkiego rodzaju fast foody. Odżywiam się zdrowo, ale podkreślam - nie głodzę się. Jem bardzo dużo warzyw i owoców, a obiady staram się przygotowywać na parze. Białe pieczywo, makarony i ryże zamieniłam na brązowe, orkiszowe i razowe. Zrezygnowałam z produktów bogatych w cukier, tłuszcz oraz sól. Nie jadam kolacji i staram się nie jeść po godz. 18:00. Intensywnie ćwiczę w domu po 2-2,30h dziennie. Jestem uzależniona od ćwiczeń, nie potrafię sobie ich odmówić. Nadal uważam, że efekty odchudzania w pełni mnie nie zadowalają i dążę do większego spadku masy ciała. Chodzę codziennie również na długie spacery. Śmiało mogę stwierdzić, że dbam o swoje zdrowie. Przy wzroście 169 cm ważę 56,4 kg (schudłam ok. 10-11 kg w przeciągu 8 miesięcy, bez efektu jojo). Natomiast od 9 dni spóźnia mi się okres. Przyznam, że na początku ten fakt mnie ucieszył, aczkolwiek teraz jestem tym faktem przerażona. Nie chciałabym, aby rzutowało to w jakimś stopniu na moje przyszłe życie, czy tudzież macierzyństwo. Wyniki krwi były robione dwa miesiące temu - poprosiłam lekarza o przypisanie żelaza i magnezu, ponieważ czułam się bardzo senna i zmęczona. Przez okres dwóch miesięcy zużywałam przepisane tabletki, a od miesiąca glukozaminę na poprawę kondycji stawów i kości, gdyż pojawiły się u mnie bóle nad kolanami oraz pod nimi z powodu zbyt intensywnych ćwiczeń. Aktualnie biorę jedynie glukozaminę i nie wiem, czy nie powinnam przestać jej brać i czy czasem nie w tym tkwi przyczyna zaniku mojego miesiączkowania. Okres zawsze miałam regularny, aż do poprzedniego miesiąca. Chciałabym zaznaczyć, że nie chciałabym zrezygnować z mojego obecnego trybu życia i odżywiania się, ale zależy mi przywróceniu prawidłowego miesiączkowania. Proszę o udzielenie jakiejkolwiek rady, czy pomocy...

Odnośnik do komentarza

ziemniaki są fajne na odkwaszenie , makarony smaczne ale nie szkodzą tak bardzo, owoce i warzywa super, ale pamietaj ze owoce tez sa kaloryczne i nie je sie ich kilogramami. Ja mysle ze 2-3 h treningu to sporo, ja sam mam 1-2 i to co 2 dzien a jem jak smok, wiec pomyśl czy głodna nie chodzisz bo pamietaj że organizm jak jest glodny informuje o niedoborze niektorych skladników (czy to niedomiar kalroi czy "smak" na jakies konkretne danie). Mozesz chwilowo zmniejszyć ilość treningów do 1-1,5 h i zobaczyć czy sie poprawi. Oczywiscie nie bede mówił o teście ciążowym bo to raczej każdy sie domyśli.
Z tego co kiedyś słyszałem kobiety moga miec problemy jak za dużo cwiczą i przyczyną jest tak jak wyżej napisałem, za malo jedzenia. Taka jest opinia moja. zrób badania hormonów tak na wszelki i sie nie stresuj bo to też moze wpływać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...