Skocz do zawartości
Forum

Autyzm u dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn najprawdopodobniej ma autyzm. Taką wstępną diagnozę dostaliśmy od Pani psychiatry z poradni psychologicznej. Szczerze mówiąc jestem trochę przerażony, bo nic na ten temat nie wiem, nie wiem co dalej i przede wszystkim jak będzie teraz wyglądało życie mojego syna.
Czy są tu rodzice którzy również borykają się z tą chorobą?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze poczytaj sobie więcej na temat autyzmu. Jesteś przerażony bo być może zbyt mało wiesz na ten temat.
Co do diagnozy to co to znaczy wstępna diagnoza? Diagnoza jest czy jej nie ma?

Mój syn również ma autyzm. Również czułam się przerażona i przede wszystkim zagubiona. Ale wszystko małymi kroczkami i teraz jak to mówią nie taki diabeł straszny!

Trafiliśmy do dobrej placówki w Warszawie, najpierw na terapię, a potem syn zaczął chodzić do przedszkola terapeutycznego. Postępy są widoczne gołym okiem, a syn funkcjonuje naprawdę dobrze !

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odp.
Diagnozę już mamy. Pisałem, że wstępną chyba dlatego, że do końca w to nie wierzę? Możliwe, że będziemy diagnozować się jeszcze gdzie indziej.
A gdzie w Warszawie chodzicie do przedszkola?
U nas jeszcze na przedszkole myślę, że czas, bo nie uważam żeby syn był gotowy, ale jeśli diagnoza się potwierdzi będzie trzeba znaleźć jakąś terapię w takim razie.

Odnośnik do komentarza

My chodzimy do przedszkola Promitis. Możesz znaleźć sobie informacje w necie.

Zresztą poczytaj o nich, bo tam możesz też zdiagnozować syna jeśli nie jesteście pewni diagnozy.

U nas diagnoza miała 4 etapy więc nie wiem jak tam u Was psychiatra stwierdziła autyzm. No w każdym razie zawsze warto skonsultować w innym miejscu. Jeśli tam pójdziecie to oni też bardzo fajnie Was pokierują dalej. Doradzą jakie formy terapii, stwierdzą na jakim etapie jest syn itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...