Skocz do zawartości
Forum

Bardzo proszę o szczerą opinie pilnie odnosnie pierwszego razu:))


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym zażyć opini waszej i szczerej anonimowo. Mam 17 lat moj chłopak 19. Jestesmy ze sobą od 9.iesiecy. On od zawsze mi powtarzam i powtarza ze będzie czekal i rozumie jesli jeszcze nie chce jest kochany i naprawde czuje ze to ten jedyny. Kocham Go ponad wszystko a on mnie. Traktuje jak ksiezniczke. I czuje ze chciałabym to zrobić naprawdę. Nie z popisu lub upodobania sie koleżankom lecz z miłości. Ale mam obawy typu zajscia w ciaze z pewnością on uzyje prezerwatywy oraz umówiliśmy sie ze nie dojdzie we mnie tylko wyjdzie wczesniej. Ty będzie to wystarczająco bezpieczne? Co do bólu. I tal trzeba to przeżyć a czytałam wiec bol jest często znikomy. Proszę o poradę. Czy uważacie ze to za wcześnie. Pokonam wstyd bo pragnę tego. Ale troche sie boje. Proszę o opinie i dziękuję z góry:)

Odnośnik do komentarza
Gość Ciocia dobra rada

Wiesz, seks w prezerwatywie, w dodatku z wytryskiem nie we wnętrzu, tylko ze stresem kiedy na czas wyjąc - to nie jest nic fajnego dla chłopaka. Poza tym w prezerwatywie Ty nie będziesz czuła jego w pełni. Seks to nie tylko ruchy frykcyjne, to także bardzo intymny kontakt dwojga ludzi, ich ciał, wydzielin, wymiana energii. W prezerwatywie tego nie ma, jest jakoś bezdusznie.
Może po prostu dokładnie zapoznaj się z kobiecą fizjologią, poczytaj, kiedy seks bez zabezpieczenia jest bezpieczny (a jest bezpieczny przez większą część miesiąca), poznaj dobrze własny organizm i wtedy zdecydujcie się to zrobić naturalnie, żeby ten pierwszy, najważniejszy w życiu raz był naprawdę, a nie w sposób uproszczony.

Odnośnik do komentarza
Gość Iza z  Mławy

To zrozumiałe, że nie jesteś gotowa na macierzyństwo, ale własnie dlatego ta rada z dokładnym zapoznaniem się z fizjologią i samą sobą jest trafna, bo tak naprawde kobieta jest płodna ledwo kilka dni w miesiącu pod rząd i wystarczy wiedzieć, jak te dni rozpoznać i co je poprzedza. Jest to proces, który zna każda świadoma kobieta ;-) Czyli: najpierw edukacja, potem kopulacja (jak to często sie podkreśla na tym forum). A satysfakcja z pierwszego razu jest chyba najważniejsza, drugiego takiego już nie będzie. Na gumy będzie dość czasu ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość anonimowaa000

Dochodzi tu również moje obliczenie dni plodnych i nie plodnych. Wiec pewność nie zajscia w ciaze jest jeszcze wiejsza prawda?:) dni plodne następują 4dni po zakończeniu miesiączki i trwają okolo ilu dni?

Odnośnik do komentarza

Może warto wybrać się do ginekologa po antykoncepcje doustną oraz dodatkowo możecie stosować prezerwatywy. Każda z nas, która chce zacząć współżycie z partnerem ma obawy jeżeli chodzi o ciążę. Wiadomo, ani prezerwatywa, ani doustna antykoncepcja nie daję 100 % pewności, ale zawsze to coś.
Co do bólu, no cóż, zdarzają się przypadki, że ich pierwszy raz jest bezbolesny (w mniejszości). Jednak u większości przypadków jest to bolesne doświadczenie, krótkotrwałe, ale bolesne. Jedyne co mogę Ci poradzić, to jeżeli masz obawy to zaczekaj jeszcze, nawet jeżeli jest to obawa związana z ciążą. Zacznij także stosować antykoncepcje doustną kilka miesięcy przed zaczęciem współżycia seksualnego.

Odnośnik do komentarza
Gość miętówka

Odpowiem ci tak- zrób to wtedy gdy poczujesz że tego chcesz a nie gdy ktos bedzie tego od ciebie chciał (docen że chłopak szanuje twoje spojrzenie na sprawe i czeka na twoja inicjatywae). Jesli plan technicznej strony (gumka + wytrysk poza) daje ci komfort psychiczny i on sie na to zgadza to zrób tak jak chcesz gdyz moim zdaniem jest bezpieczny. Dodatkowo jeśli ci to pomoze moge ci powiedzieć jak to było i jest u mnie - mój pierwszy raz do którego doszło w pełni dopiero za drugim podejściem był totalnie bezbolesny - więc chyba jestem szczęściarą mimo wszystko;) wg mnie nic mnie nie bolało przynajmniej częściowo dlatego że stres z tym związany (a oboje byliśmy dla siebie pierwsi) za drugim razem był dużo mniejszy - zdążyliśmy już poznać swoje ciała, mieliśmy świadomość tego że żadne z nas mistrzem tematyki nie jest, bez żadnych ustaleń ale obustronnie zgodnie o braku gumki mowy nie było i nadal nie ma (ja tabletek nie łykam bo nie widzimy się na tyle często by było sens wpływać na moją naturalną gospodarkę hormonalną), dochodzi zawsze we mnie ale w gumie i problemu niechcianej ciąży nie ma (uwzględniamy jednak tak dla większego spokoju dni niepłodności w moim cyklu). Wszystko jest na spokojnie - u nas nigdy żadne nikogo i do niczego nie zmuszało i nie nalegało na nic - daje nam to komfort psychiczny. Za podstawę bierzemy rozmowę, spokój i szczerość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...