Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę być w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. We wtorek 05.05 zaczęłam drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Diane35. I wykryto u mnie również policystyczne jajniki, nie miałam prawidłowego jajeczkowania. 09.05 odbyłam stosunek z chłopakiem i miał wytrysk we mnie. Strasznie się przestraszyłam, nie wiem co robić. Jaka jest szansa na to, że będę w ciąży? Kiedy mogę zrobić test ciążowy?

Odnośnik do komentarza
Gość katechetka Ola

Nie rozumiem, czego się tak przeraziłaś? Obcowałas cieleśnie ze swoim ukochanym mężem (zakładam, że nie może być inaczej w przypadku przyzwoitej kobiety), więc logiczne, że pewnego dnia dobry Bóg obdarzy Was dzieciątkiem. Tu nie ma się co lękać, dzieciątko to jest powód do radości i szczęścia :-)

Odnośnik do komentarza
Gość męskim okiem

Też nie rozumiem, czego tak bardzo się przestraszyłaś?
Co do szansy na ciążę, najlepiej zrób test. Ale jak dla mnie reagujesz nielogicznie: jak sie odbywa stosunek, to trzeba liczyć się z możliwością zapłodnienia i ciąży, przecież dzieci biorą się z bardzo konkretnych zachowań, a nie z powietrza, czy wody.

Odnośnik do komentarza
Gość zdziwiona3456

~katechetka Ola
Nie rozumiem, czego się tak przeraziłaś? Obcowałas cieleśnie ze swoim ukochanym mężem (zakładam, że nie może być inaczej w przypadku przyzwoitej kobiety), więc logiczne, że pewnego dnia dobry Bóg obdarzy Was dzieciątkiem. Tu nie ma się co lękać, dzieciątko to jest powód do radości i szczęścia :-)

A to jak dziewczyna wspołżyje x chłopakiem a nir mężem to już jest nie przyzwoita?

Odnośnik do komentarza
Gość niezdziwiona

~zdziwiona3456
~katechetka Ola
Nie rozumiem, czego się tak przeraziłaś? Obcowałas cieleśnie ze swoim ukochanym mężem (zakładam, że nie może być inaczej w przypadku przyzwoitej kobiety), więc logiczne, że pewnego dnia dobry Bóg obdarzy Was dzieciątkiem. Tu nie ma się co lękać, dzieciątko to jest powód do radości i szczęścia :-)

A to jak dziewczyna wspołżyje x chłopakiem a nir mężem to już jest nie przyzwoita?


Często nie ;-)
A wg chrześcijan, muzułmanów i żydów - taka dziewczyna i jej kochanek popełniają grzech i nie ma tu usprawiedliwienia.

Odnośnik do komentarza

~niezdziwiona
~zdziwiona3456
~katechetka Ola
Nie rozumiem, czego się tak przeraziłaś? Obcowałas cieleśnie ze swoim ukochanym mężem (zakładam, że nie może być inaczej w przypadku przyzwoitej kobiety), więc logiczne, że pewnego dnia dobry Bóg obdarzy Was dzieciątkiem. Tu nie ma się co lękać, dzieciątko to jest powód do radości i szczęścia :-)

A to jak dziewczyna wspołżyje x chłopakiem a nir mężem to już jest nie przyzwoita?


Często nie ;-)
A wg chrześcijan, muzułmanów i żydów - taka dziewczyna i jej kochanek popełniają grzech i nie ma tu usprawiedliwienia.

Mało kto wytrzymuje teraz z tym do ślubu. Poza tym lepiej jest chyba sprawdzić czy organizmy współpracują ze sobą, niż później zdradzać czy się rozwodzić bo seks nie wyszedł ;)

Co do tematu:
1. Prowadzisz kalendarz menstruacyjny? Kiedy miałaś ostatni okres (najlepiej podaj daty 3-4 ostatnich okresów, żeby można było obliczyć średni czas trwania okresu).
2. Test można zrobić po ok 10 dniach od stosunku (żeby był wiarygodny).
3. Weź pod uwagę to, że nerwy wywołane myśleniem "o Boże, jestem w ciąży" mogą spowodować spóźnienie się okresu więc NIE PANIKUJ NA ZAPAS!!
4. Skoro bierzesz tabletki to raczej nie powinnaś zajść w ciążę, jednak wg mnie najlepiej zabezpieczać się podwójnie, czyli niech np. Twój chłopak zakłada prezerwatywę. Zmniejszy to co prawda odczucia fizyczne, ale zwiększy nieco Twoje poczucie bezpieczeństwa. No i nie wpłynie aż tak bardzo na Twój organizm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...