Skocz do zawartości
Forum

Chcę coś z tym zrobić ale nie wiem gdzie szukać pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat. Od paru lat moja mama o wszystko zaczyna mnie obwiniać jeżeli jest coś zrobione źle wg niej. Owszem w niektórych przypadkach miała rację. Najgorsze jest to, że moja mama jest choleryczką (i to doslownie). Nie wiem już jak sobie z tym radzić póki mieszkam z nią pod jednym dachem bo chcę to zmienić jak tylko będzie ku temu okazja. Jestem na wyczerpaniu psychicznym. Jk tylko zaczynam normalnie do niej mówić to ona nie rozumie za bardzo, w dodatku zawsze musi podnieść głos. Boję się, że kiedyś (zanim się od niej wyprowadze) to zrobi mi krzywdę. Z rodziny to tylko babcia wie co się dzieje u nas w domu, ale ona nie ma za bardzo pieniędzy żeby mnie do siebie wziąć nawet na krótki okres dopóki nie znajdę pracy.
Proszę podpowidzcie jak mogę sobie z tym radzić przez ten czas. Naprawdę będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Wspominasz o matce choleryczce, z którą nie potrafisz się dogadać. Czy Wasze konflikty to rzeczywiście tylko wina matki? Czy może nieporozumienia wynikają z błędów w komunikacji? Najczęściej za konflikty odpowiadają obie strony. Póki nie masz możliwości wyprowadzenia się z domu, radzę popracować nad skuteczną i zdrową komunikacją. Odsyłam np. do tekstu: Porozumienie bez przemocy. Jeśli natomiast czujesz się psychicznie źle w domu rodzinnym przez ciągłe pretensje i kłótnie z matką, to najlepiej byłoby pomyśleć o życiu na własny rachunek. Może takie czasowe rozstanie dobrze wpłynęłoby na Wasze relacje, może matka doceniłaby w końcu Twoją obecność i mniej ingerowała w Twoje życie z braku możliwości ingerencji? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Osobiście wiem, że też może robię rzeczy które się jej nie podobają ale staram się jak mogę żeby unikać tego by się do niczego nie przyczepiła jak już cos robię. Wiem, że nie jestem idealna ale nie wiem jak mam tak zrobić żeby mama na mnie nie krzyczała bo zawsze musi w domu dać ujście swoim nerwom bo coś gdzie indziej się źle zrobiło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...