Skocz do zawartości
Forum

Eksperci z ginekolgii i położnictwa odpowiedzą na Twoje pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Staramy sie z partnerem.o 3dzidzie juz 3lata .
Ostatni okres mialam 18.09.2015 trwa 7dni cykle mam 30dni zdazaja sie 27/28 w 14dniu cyklu sie kochalismy i czulam ze wtedy byl szczyt plodne dni .
Do dzis mnie sutki bola mam.jakies sporadyczne tradziki na twarzy i piersiach .
Temp po sexie dwa dni byla 37;1z czego w 3/4 dniu spadla do 36,8 ...i wzrosla znowu do 37...37,2...36,9.
Zaowazylam dzis zyly niebieskie na piersiach i pochwa jest ukrwiona.od 1,5tyg czerwona ...
Robila. Tydz temu tes ale byl ujemny i nie wiem czy nie za szybko go wykonalam...
w sobote mam.dostac @... .dodam iz z nikad z dnia na dzien okolo4dni po stosunku dostalam goraczki ,goraca ciala .. i bolu krzyza.czy moge w ciazy byc?

Odnośnik do komentarza
Gość agniesia290

byłam dziś u ginekologa na usg ciąży nie widział natomiast powiedzał że może to być wczesna ciąża dlatego dał mi skierowanie na badanie beta hcg i wynik wyszedł 10,260 mlU/ml
gdzie pisze że kobiety ciezarne <1,000 <br /> 3-4 tc 5,800-71,200
4-5 tc 9,000-750,000

tzn że mogę być w ciaży ?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie
Bardzo proszę o państwa odpowiedz
19 listopada miałam zgłosić się do placówki szpitalnej na obserwację już do porodu ponieważ lekarz prowadzący dzień wcześniej stwierdził mało wód płodowych. AFI 4 Termin porodu miałam na 22 listopada. W szpitalu miałam wykonane podstawowe badania z krwi mocz ekg ktg do tego usg oraz badanie ginekologiczne gdzie stwierdzono że szyjka jest jeszcze wysoko i daleka droga do porodu.Na obchodzie lekarzy zgłaszałam że pobolewa mnie dół brzucha i mi twardnieje. Była to dla mnie nowość bo w pierwszej ciąży tego nie miałam. Następnego dnia 20 listopada zero badań nic. Tej nocy całą noc pobolewał mnie brzuch czułam normalnie ruchy dziecka po 5 rano 21 listopada odeszedł mi czop śluzowy i znikło tętno dziecka......zmarł mi wewnątrzmacicznie...Urodziłam go siłami natury ważył 3500g taki duży ładny zdrowy chłopiec...
Proszę o państwa odpowiedz czy państwa zdaniem jest to możliwe że jak jest mało wód płodowych to mogło do tego dojść? czy państwa zdaniem jest to zaniedbanie lekarzy ? czy nie powinnam mieć robione codziennie usg ? czy nie należało się od razu wywołać poród lub zrobić cesarkę ? dla pewności wszystkie badania w ciąży miałam prawidłowe całą ciąże przechodziłam bezproblemowo. Nie mam jeszcze wyników sekcji.
Bardzo proszę o odpowiedz
POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 17 lat i strasznie dręczą mnie myśli czy jestem w ciąży.. mój cykl trwa 29-30 dni ostatni okres(zazwyczaj trwa on 8dni) miałam 11 grudnia i w tym miesiącu spoznia mi się już z 3 dni. 9 stycznia razem z chłopakiem sie kochalismy ale nawet nie można było nazwać to seksem bo włożyl na chwilę i nie spuścił się we mnie (bez prezerwatywy) .. od jakiegoś czasu biorę dużo tabletek na ropny ząb który mam leczony ale i tak nadal niestety mnie boli. Czy może jest to spowodowane klimatem na zewnątrz czy coś? Proszę o odpowiedź jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem w 6tym tyg ciązy i otrzymałam takie wyniki badań. Jeszcze nie byłam z tym u ginekologa ale strasznie się boję. jak mam interpretować te wyniki ? czy to coś poważnego ? Morfologia krwi Leukocyty 9,7 tys/µl 4,0 10,0 N
Erytrocyty 4,65 mln/µl 3,7 5,1 N
Hemoglobina 13,1 g/dl 12,0 16,0 N
Hematokryt 43,6 % 37 47 N
MCV 94,0 fl 80 99 N
MCH 28,3 pg 27 35 N
MCHC 30,2 g/dl 32,0 37,0 L
Płytki krwi 292 tys/µl 140 440 N
Limfocyty % 18 % 20 45 L
Limfocyty # 1,7 tys/µl 1,4 3,5 N
Neutrofile % 79 % 46 75 H
Neutrofile # 7,80 tys/µl 2,50 5,40 H
Inne(Eo,Bazo,Mono) % 3 % 0 13 N
Inne (Eo,Bazo,Mono) # 0,2 tys/µl 0,0 1,8 N
RDW-CV 13 % 12 15 N
MPV 9,10 fl 9,00 13,00 N
Badanie ogólne moczu Przejrzystość lekko mętny
Barwa żółta
Ciężar właściwy 1,030 g/ml 1,015 1,030 N
pH 6,0 5,0 7,0 N
Glukoza Nieobecna mg/dl
Ketony Nieobecne mg/dl 0,00 5,00
Urobilinogen Normalny mg/dl 0,0 1,0
Bilirubina Nieobecna mg/dl
Białko Nieobecne mg/dl
Azotyny Nieobecne
Osad moczu Nabłonki płaskie nieliczne w prep.
Leukocyty 3-5 wpw 0 5
Bakterie liczne w prep.
Kryształy szczawianu wapnia d liczne
Glukoza Glukoza 79 mg/dl 70,00 99,00 N

Odnośnik do komentarza

Witam pisze do was bo sama juz nie wiem co myslec
Okres ostatni raz mialam 2 styczen ,mam miesiaczki nie regularne.\
Staramy sie z mezem o 2 dziecko pierwszy synek ma 7 lat ,juz kilka dni temu powinnam miec okres robilam test i wyszedl negatywny poszlam wiedz do ginekologa zrobil mi wszystkie badania i tez stwierdzil ze nie jestem
Dziwnie mam bilacy brzuch piersi mnie bola tak jak z pierwszym dzieckiem oslabiona jestem
miala moze ktoras z was taka sytuacje ze krotko przed okresem zaszla w ciazy i dla tego jeszcze nie jest widac ani na USG ani na tescie
Oszaleje za raz

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry. 7 lat temu przeszłam cc a 5 lat temu usunięto mi tzw "potworniaka" oraz liczne zrosty. Od ponad roku staramy sie z partnerem od drugie dziecko niestety bez pozytywnego rezultatu. Dwa miesiące temu mój lekarz ginekolog przeprowadził badanie HSG - wynik oby dwa jajowody niedrożne, laparoskopii nie chce się podjąć twierdząc że to nie pomoże i że pozostaje in vitro. Pytanie moje brzmi czy jest jeszcze szansa abym urodziła drugie dziecko czy niestety ale już nie?

Odnośnik do komentarza
Gość Gosia mama

Witam, brałam tabletki lesiplus przez 2 lata. Miesiączkę między tabletkami miałam 12-16.03 zaczęłam kolejne opakowanie, lecz trafiłam do szpitala i przeszłam operację w znieczuleniu ogólnym. Plamienie z odstawienia mialam25-28.03 kiedy powinnam dostać miesiączkę? Przy braniu tabletek miałam cykl 28dni. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie... Mam problem.. Wyglada to tak ze od jakiegoś tygodnia mam ciągle mdłości, boli mnie podbrzusze oraz piersi. Dostałam miesiączke dokładnie 17 Kwietnia a skonczyla mi sie juz 18 Kwietnia wieczorem. Krwawienie było na prawde lekkie az sama jestem w szoku. Oczywiście dzisiaj zrobilam test ciążowy wyszedł negatywny, lecz boję się ze mogę być w ciąży. Ciąża oczywiście nie planowana i 31 Marca mogłoby dojść do zaplodnienia. Czy mam się martwić dalej i udać się d ginekologa na dalsze badania czy nie martwić sie i po prostu to zwykłe zatrucie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem w 7 miesiącu ciąży i wykryto u mnie toksoplazmozę.
Byłam u lekarza chorób zakaźnych i dał mi skierowanie na awidność toksoplazmozy ale teraz jest na urlopie i mam jedynie wyniki.
Awidność przeciwciał w kl. IgG 0,47
Toksoplazmoza IgG 71,00 IU/ml
Jest ktoś w stanie mi zinterpretować wyniki?

Odnośnik do komentarza
Gość Sfrustrowanamama

Witam serdecznie, chciałabym się poradzić. Oczywiście wiem, że to nie zastąpi wizyty.
Moja sytuacja wygląda następująco: od roku staramy się z mężem o deugie dziecko. Mam regularne, 29 dniowe cykle. Stosunki odbyły się w 13, 14 i 15 dniu cyklu, a według obserwacji i temperatur owulacja nastąpiła w 16 dniu cyklu. Podstawowa temperatura, to 36.5°C, natomiast od owulacji oscyluje między 36.9 a 36.7°C . Obecnie jestem w 35 dniu cyklu, a więc 6 dni temu powinno pojawić się krwawienie, którego do tej pory nie ma. Płytkowy test ciążowy zrobiony po 3 dniach od planowanej miesiączki dał wynik negatywny, a dzisiejsza temperatura wynosi 36.6°C. I stad moje pytanie, czy powinnam spodziewać się miesiączki w najbliższym czasie? Planowałam wykonać jutro badanie beta hcg z krwi, ale w tej sytuacji nie jestem pewna, czy jest jakikolwiek sens.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Gość Mamadwojki

Witam. Mam taki problem I potrzebuje odwiedziec sie czegos wiecej w tym temacie. Otoz; cykl mam 28 dni. Okres ostatni 26 Marca. Ciaza potwoerdzona. Ale... Poltora tyg temu lekko plamilam - Przypuszczam ze to Po stosunku Bo zdarzylo mi sie to w poprzednich ciazach. Ale na usg poszlam.16 maja pani na usg pow ze widac pecherzyk ale on jest kolo tyg mlodszy niz wynika z obliczen. Dzis 23 maja usg pokazalo 25 mm pecherzyk I plamke (zarodek) 3 mm. Mam sie zglosic za dwa tyg na kolejne badanie. Bylam w takim stresie ze zapomnialam spytac. Ktory w takim razie to tydz? Czy pecherzyk I zarodek sa wielkoscia adekwatne do tyg ciazy. Etc. Czy zdarzaly sie takie przypadki ze szczesliwym zakonczeniem. Rozumiem ze trudno cos stwierdzic Po opisie ale potrzebuje miec wiecej info o takich przypadkach. Dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witam ! Mam pytanie prywatne mozna powiedziec intymne .
Chodzi o to ze w srode 1 czerwca wspolzylam z mezem byl to dzien owulacji drugiego dnia zrobilam ponownie test owulacyjny I rowniez wynik byl pozytywny . Od wczoraj boli mnie podbrzusze jak na miesiaczke ktora powinna przyjsc za 17 dni . Test ciazowy robilam troche za szybko Bo wyszedl negatywny Bo bylo to kilka dni po owulacji. Moje pytanie czy bol podbrzusza sennosc wzmozony apetyt moze byc oznaka wczesnej ciazy ?? Mam rowniez podwyzszona temperature . Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

witam.ostatnią miesiączkę miałam 17.09 trwał 5 dni zwykle cykle mam co 27/28 .współżyłam z narzeczonym (był wytrysk we mnie) w 9 dniu cyklu.lekkie krwawienie wystąpiło w 25 dniu cyklu czyli cykl był krutszy a owulacja też była szybciej a w tedy mogłam zajść w ciążę? proszę o odpowiedz i pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Gość przyszlamamuska

Witam, dzisiaj odebrałam wyniki, proszę o interpretacje:
toxo m s x45 toxo igm ujemny
toxo igm 0,165 indeks, ujemny < 0,8 , watpliwy >=0,8 do <1,0 dodatni >=1,0 metoda eclia

toxo g s x43 toxo igg <0,130IU/ml ,ujemny <1,0. watpliwy >=1,0 do <3,0, dodatni >=3,0

rub g s v21 rub igg 49,46 ujemny <10. dodatni >=10

cmv m s f23
cmv igm ujemny
cmv igm 0,314 , ujemny indeks <0,7, watpliwwy indeks >=0,7 do <1,0. dodatni indeks >=1,0
cmv g s f19
cmv igg 177,6 u/ml , ujemny <0,5 , watpliwy >=0,5do<1,0 dodatni >=1,0

Odnośnik do komentarza
Gość zmartwiona900

Hey, jestem w 25 Tc. Zrobił mi się ropień dziąsła, byłam dzisiaj u stomatologa z tym problemem, musiałam wykonać zdjęcie rtg zęba, miałam osłonkę itd. Minimalnie promieniowanie nowoczesnym sprzętem tak zapewnił mnie stomatolog że więcej promieniowania mamy jak jesteśmy świeżym powietrzu , potem zadzwoniłam do swojego gin i też mnie uspokoił, ale wole się was zapytać czy któraś z was miała robione takie zdjęcie bo na necie straszne rzeczy piszą:(

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam problem mam 15 lat i pierwszy raz współżyłam ze swoim chłopakiem, ale bez zabezpieczenia, on jest w moim wieku, do wytrysku nie doszło, dopiero jakieś 20 min po wyjęciu członka, miesiączki mam nieregularne . W ten sam dzień miałam taki dziwnie wodnisty śluz i w nocy bardzo bolał mnie brzuch ale nie wiem czy doszło do owulacji, nie prowadzę kalendarzyka bo pierwszy raz nie był planowany, chłopak pali nałogowo od 2 lat. Czy jest możliwość że zaszłam w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...