Skocz do zawartości
Forum

jakie leki i co można jeść przy stosowaniu Amotaks Dis 1g


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dokładnie 3 dni temu pani doktor zdiagnozowała u mnie grypę (miałem wysoką gorączkę, ogólne osłabienie mięśni, suchy kaszel, katar, popękane usta oraz brak apetytu).

Oczywiście przepisała mi Gripex na gorączkę, Amotaks Dis 1g, LevoPront (syrop na kaszel) i przy okazji wykupiłem sobie probiotyk osłonowy Asecurel który stosuję 2 godziny po antybiotyku.

Niestety nie wiem co w takim przypadku mogę spożywać by nie zakłócić wchłaniania tego antybiotyku (Amotaks Dis)?

Czy mogę stosować przy tych lekarstwach spray do nosa Vicks z aloesem ?

I dlaczego po dniu stosowania amotaksu wystąpiła u mnie biegunka skoro probiotyk przyjmuję zgodnie z zaleceniem w ulotce?

Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Na ulotce antybiotyku wszystko pisze co z czym wchodzi w interakcje ,
możesz jeść na co masz ochotę.

Jeśli to grypa to po co antybiotyk?
Ja bym go odstawiła ,bo to on powoduje u Ciebie biegunkę ,po prostu masz na niego jakieś uczulenie i przy zakażeniu bakteryjnym,np.zapaleniu oskrzeli,ja bym poszła po zmianę antybiotyku ,ale przy grypie bym go nie brała w ogóle.

Co do nosa,najlepiej niczym nie zakrapiać ,bo te preparaty niszczą śluzówkę,wystarczy gripex ,on zawiera środek też na katar,
trzeba się przemęczyć ,wygrzewać w łóżku ,ewentualnie przystawić bańki jak kaszel będzie mocno dokuczał.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

1.Pani lekarz powiedziała, że ten antybiotyk mam przyjmować z resztą on jest na zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych.

2. Ta gorączka mi jeszcze dokucza ale nie jest już tak mocna, jedynie co mnie dziwi to ból głowy w odcinku czoła przy schylaniu się bądź czasami taki lekki ból gdy siedzę ale to rzadko.

3. Nie wiem dlaczego ale dzisiaj bez wyraźnego powodu zaczął mnie boleć bark i brzuch gdzieś w bliskim sąsiedztwie biodra.

Biegunka na szczęście przeszła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...