Skocz do zawartości
Forum

Przepis na prosty deser


Gość alfa2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Poszukuje dobrego przepisu na deser. Od razu informuję, że nie należę do osób, które szczycą się talentem kulinarnym. W związku z tym bardzo zależałoby mi na prostym sposobie przygotowania tego deseru.

Z góry dziękuje za pomoc.
pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Gość myszka123
bardzo łatwy i pyszny deser z galaretki, brzoskwiń i bitej śmietany
www.panitereska.pl/index.php/2011/09/01/sloneczny-deser/



Potrzebne składniki:

* 200 ml wody
* 300 ml soku jabłkowego
* 1 Galaretka o smaku brzoskwiniowym Dr. Oetkera
* 125 ml słodkiej śmietanki 30% tł.
* 2 nektarynki

Sposób przygotowania:

Do garnuszka wlewam wodę i sok, mieszam ze sobą, zagotowuję. Po wyłączeniu kuchenki wsypuję galaretkę i mieszam, aż do rozpuszczenia. Galaretkę przelewam do pucharków,
a gdy przestygnie wstawiam ją do lodówki, aby stężała.

Kiedy galaretka już jest gotowa przygotowuję bitą śmietanę. Do miski wlewam schłodzoną słodką śmietankę i ubijam na sztywno mikserem. Nektarynki po umyciu kroję w łódeczki.

W każdej galaretce wycinam łyżeczką wgłębienie, w które nakładam bitą śmietanę, a następnie dekoruję kawałkami nektarynek.
Odnośnik do komentarza
To ja jeszcze polecę super pyszny deser :

1 Mousse czekoladowy Dr. Oetkera
250 ml zimnego mleka
Bezy
Mała miseczka konfitury wiśniowej

Do dekoracji:
Ażurki z czekolady Dr. Oetkera
2 łyżki kakao

Do pucharków rozłożyć bezy.
Teraz czas na Mus czekoladowy: do miski wlewam 250 ml zimnego mleka i wsypuję do niego Mousse czekoladowy. Całość miksuję przez 3 minuty na najwyższych obrotach. Między bezami wkładam po kilka wiśni z konfitury. Bezy przykrywam Mousse czekoladowym, znów dodaję konfitury wiśniowej i przykrywam musem.
Mus odstawiam do schłodzenia w lodówce na 1 godzinę, można go jednak zjeść od razu. Przed podaniem dekoruję deser przesianym przez sitko kakao i Ażurkami z czekolady.

Odnośnik do komentarza
alfa2000 napisał/a:
Witam,


Poszukuje dobrego przepisu na deser. Od razu informuję, że nie należę do osób, które szczycą się talentem kulinarnym. W związku z tym bardzo zależałoby mi na prostym sposobie przygotowania tego deseru.

Z góry dziękuje za pomoc.
pozdrawiam,


Ja uwielbiam tiramisu - szybkie i przepyszne :)
Odnośnik do komentarza
Wstawiam przepis na pyszny dietetyczny deser z ciasteczkami, "bitą śmietaną" i truskawkami :)

Składniki:

na 2 porcje:
10 ciastek owsianych lub zbożowych
8 łyżek serka homo naturalnego
8 łyżek mleka w proszku odtłuszczonego
słodzik / miód
10 truskawek (1 zostawiamy do dekoracji)

Sposób przygotowania:
Ciasteczka kruszymy i dzielimy na 4 równe porcje.
Mleko w proszku, słodzik i serek homo mieszamy lub miksujemy - na gładką masę.
Truskawki kroimy wg fantazji - kostka, słupki itd. Dzielimy na 4 równe części.
Dno szklanek (pucharków) wykładamy herbatnikami,
przykrywamy truskawkami i "bitą śmietaną" - po 2 łyżki do szklanki.
Następnie znów powtarzamy warstwy: herbatniki - truskawki - bita.
Posypujemy kakao, dekorujemy truskawką :)
Odnośnik do komentarza

Warto, aby jednocześnie ten deser był zdrowy. Nie zawsze coś słodkiego musi zawierać mnóstwo kalorii i węglowodanów. Ja aktualnie jestem na diecie ketogicznej, dlatego praktycznie nie jem cukru i jak już nachodzi mnie ochota na jakiś deser to zaglądam tutaj https://anetaflorczyk.net/dieta-ketogeniczna-przepisy-na-desery/ gdzie można znaleźć sporo ciekawych przepisów, które na pewno Wam posmakują. Moim ulubionym zdecydowanie jest mus czekoladowy oraz domowa krówka. To mój ratunek na wieczory przed telewizorem, żeby zaraz nie sięgnąć po ciastka męża :D

Odnośnik do komentarza

Mogę podzielić się przepisem na pyszny, prosty deser. Potrzebne jest 0,5 l mleka, jogurt typu skyr, twaróg (około 200 g), a także jedna łyżka masła orzechowego. To wszystko trzeba bardzo dokładnie zmiksować. Potem należy dodać z kilkadziesiąt gramów płatków (jakie kto woli, IMHO dużo rodzajów się nadaje). Można tez dodać owoce (banany, truskawki, borówki). Na koniec trzeba to wymieszać i gotowe. Najczęściej robię sobie taki posiłek na kilka dni i zostawiam w lodówce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...