Skocz do zawartości
Forum

otręby a uroda


Gość asia_zaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

postanowiłam zadbać jeszcze bardziej o siebie i przy okazji poeksperymentować  Ostatnio wyczytałam, że właściwości odmładzające, a przy okazji odchudzające mają otręby owsiane. Czy któraś z Was stosuje je w swojej diecie?

Znalazłam też przepis na oczyszczającą maseczkę z otrębów:
„Do miseczki nasypać i zmielić 2 łyżeczki otrąb sante niebieskich. Dodać kilka kropel oleju roślinnego i dobrze wymieszać. Nałożyć maseczkę na twarz i po 5 minutach zmyć letnią wodą.”
Czy któraś z Was robiła sobie coś takiego? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam 
Odnośnik do komentarza
Dziękuję za pomysł. Myślę, że wypróbuję Twój przepis :) Dam znać czy działa ;)
Dziś wprowadziłam otręby do swojej diety. Podobno bardzo pomagają w pozbyciu się kilku zbędnych kilogramów. Czy ktoś z Was je otręby? Jak je spożywacie – dodajecie je do posiłków czy są głównym składnikiem Waszych dań?
Odnośnik do komentarza
Gość pamka_sosnowiec
Myślę, że od razu nie zadziała, cudów nie ma :) Trzeba pare razy wyprobowac. Zreszta wiadomo, ze na kazdego dziala inaczej. Ja troche jadam otrebow, glownie aby nie odczuwac glodu. W polaczeniu z woda tworza papke w zoloadku i jakkolwiek slabo to brzmi, to sprawia ze nie chcemy jesc :)) Co do rodzaju to ja wcinam otreby owsiane. teraz kupuje sante wczesniej tez kilka innych firm wyprobowalam.
Odnośnik do komentarza
no i maseczka zrobiona :) Może rewelacji za pierwszym razem nie było, ale różnica jest. Jednak te otręby mają coś w sobie :) Maseczkę z pewnością jeszcze zrobię. Właściwie to planuje z kumpelami zrobić „otrębowy dzień”. Myślałyśmy właśnie o maseczce z otrębów, do tego jakieś ciasteczka, naleśniki czy koktajle, oczywiście wszystko z otrębami. Tak tylko się zastanawiam, czy nie będzie za dużo tych otrębów? Niedawno przeczytałam, ze nie powinno się jeść więcej niż 2 łyżki otrębów dziennie? Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Gość pamka_sosnowiec
2 łyzki wzięły się z tego co wiem z diety Dukana. Twórca tej diety z jakiegoś powodu ustalił, że w czasie odchudzania jego metoda nie nalezy spozywac wiecej niz 2 lyzek. dlaczego? musisz spytac sie kogos kto byl na tej diecie. Zdaje mi sie, ze jesli nie jestes dukanowcem to mozesz bez ryzyka zjadac i pol paczki. samo zdrowie :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...