Skocz do zawartości
Forum

Tłusta cera


Gość Anta76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Moja twarz strasznie się świeci, a na czole mam pełno krostek... No i nie wiem jak to zamaskować, bo nie chce robić sobie "tapety" ze względu na mój wiek (12,5 lat), bo wydaje mi się że warstwa podkładu i pudru będzie wręcz niestosowna do mojego wieku, a poza tym biorę też pod uwagę to, że jak zacznę się malować, to już nie przestane, więc chce zacząć się malować możliwie najpóźniej i mam wobec tego pytanie... Czy da się to świecenie jakoś zamaskować bez podkładu, pudru i tego wszystkiego? I czy jeśli na te krostki zastosowałabym korektor nie nakładając na niego podkładu i pudru to nie wyglądało by to nieładnie? Nie odznaczały by się te miejsca, które potraktowałam korektorem? :confused:
Odnośnik do komentarza
Gość amdziia92
To zupełnie normalne w Twoim wieku, więc nie masz się czym martwić. Popieram zdanie, że możesz używać bibułek matujących. Na rynku jest też dużo kremów, które zapobiegają błyszczeniu się twarzy, możesz wypróbować jakiś z nich. Mi osobiście pomógł z tym problemem Clearskin. Do tej pory używam kosmetyków tej serii. :) Jednak najbardziej polecam Ci wizytę u dermatologa, który powie Ci co masz robić, aby ten problem zmniejszyć.
Odnośnik do komentarza
Gość mala25
witam wszystkie panie mam problem z kturym nie umiem sobie poradzic a mianowicie mam tłustą cere ktura się strasznie swieci a makijaż wręcz się rozpływa:no: na mojej twarzy.Jak mam temu zaradzic?pomurzcie w sierpniu wychodze za mąż i obawiam się że bede miała z tym mega problem:( z góry dziękuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Gość elka123
Po pierwsze nie wyrzuć wszystkie toniki z alkoholem - one działają tylko na chwilę. Po drugie kup krem matujący ( niezły jest Vichy), a po trzecie używaj pudru fiksującego na makijaż (dobry jest z firmy Danni). Polecam też maseczki z zielonej glinki.
Odnośnik do komentarza

zgadzam się z zpowyzszym , Maski mogą byc tylko raz na jakiś czas , bo tak to mogą jeszcze zaostrzyć krostki . Widzicie , autorka wątku ma 12,5 a ja mam 28 lat i zmagam się z problemami z cerą . w okresie dojrzewania to juz wgl była masakra , potem mi to wszytsko przeszło . Potem ciąża , dzieci , a teraz od jakiegos czasu znowu pojawiły się zaskórniki . i tak jak się pojawły stwierdziłam ze muszę kupić witaminy to raz , a dwa jakies lepsze środki do pielęgnacji . I mega dobrym okazała się pianka z wyciągiem z mangostanu marki it`s skin oraz krem wodny ;) świetnie działaja jak narazie ;) zakupiłam je na beautikonie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszkowa88

Prawda jest taka, że przy tłustej cerze problematyczne są te wypryski, wągry. U mnie się to juz w końcu uspokoiłona szczęście.  Za to mam taki problem jak bruzdy nosowowargowe. Czytałam na wielu forach na temat wypełniania ich kwasem hialuronowym jak np Restylane, podobno najbardziej bezpieczny preparat na rynku. Miał ktoś może wypełnianie tym ?

Odnośnik do komentarza

Warto postawić na odpowiednią pielęgnację i dbać nie tylko o oczyszczenie skóry twarzy, ale również jej właściwe nawilżenie. Dermokosmetyki NovaClear Acne świetnie sprawdzają się u posiadaczy cery tłustej. Odblokowują i zwężaja pory, co ma wpływ na mniejsze wydzielanie sebum, ponadto skutecznie zwalczają stan zapalne i pozwala cieszyć się odświeżoną i oczyszczoną cerą.

Odnośnik do komentarza

Tak, to że skóra jest tłusta nie znaczy, ze jej się nie nawilża. jeżeli przesuszy się skórę tłustą dojdzie do naprodukcji łoju co w efekcie kończy się wypryskami i innymi cudami. Wiem, ze bardzo fajną opcją dla skóry tłustej jest mezoterapia, która np jest dostępna u mnie w Warszawie w Dzięgielewska instytucie Oka 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...