Skocz do zawartości
Forum

Jak obliczyć dni płodne i niepłodne?


Gość asia1984

Rekomendowane odpowiedzi

po tym co napisałas nie można określić jaki masz cykl ..cykl mierzy się od 1 dnia miesiączki do ponownego jej dostania...

ps. w dni płodne zminia się nam śluz z białego na przeźroczysty jak biało jajka... szyjka jest wysoko i jest miękka.... powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość marcin132

Witam, mam takie pytanie, mianowicie chodzi o to kiedy u kobiety są dni bezpłodne a kiedy płodne? nie znam się na tym bo nie jestem kobietą. Dziewczyna napisała mi że za tydzień czyli 5.04 powinna dostać okres, a poprzedni skończył się jej 14 marca. Kochaliśmy się 16 marca. Wiec mam pytanie czy mogła zajść w ciąze?

Odnośnik do komentarza

Też właśnie jestem tego ciekawa jak obliczyć te dni tylko że ja nie trzymam i nigdy nie trzymałam kalendarzyka.Po prostu nie zapisuję takich rzeczy.

Może to głupie pytanie ale jestem totalnie zielona w te sprawy i proszę źle tu o mnie nie myśleć.
Chcę wiedzieć czy jest jakaś możliwość żeby stać się bezpłodna.
Narazie nie mam nikogo i nie jestem aktywna seksualnie ale już się boje o przyszłość.
Za wszelką cene NIE CHCĘ ŻADNEGO DZIECKA. Dla mnie dziecko byłoby przekleństwem, zniszczyło by mi całe życie, moje plany,ambicje i szczerze mówiąc skończyłabym ze sobą gdybym zaszła w ciaże. Nie umiałabym się nim zająć,bym musiała poświęcić swoje życie dla niego, poświęcić to co właśnie teraz buduję. Ja i tak już cierpie na zaburzenia emocjonalne, podobno mam borderline. Mam tak że jak coś nie idzie po mojej myśli to miewam nawet myśli samobójcze.

Proszę o zrozumienie i o jakiś sposób by stać się bezpłodna.. o ile jakiś jest

Odnośnik do komentarza

Na początek musisz wiedzieć jak długi masz cykl. A tutaj masz taką małą informację, która pomoże Ci ustalić dni płodne :)

Długość cyklu miesięcznego (w dniach) Dni płodne (dzień wystąpienia)

26 10-14 dzień cyklu
27 11-15 dzień cyklu
28 12-16 dzień cyklu
29 13-17 dzień cyklu
30 14-18 dzień cyklu
31 15-19 dzień cyklu
32 16-20 dzień cyklu
33 17-21 dzień cyklu
34 18-22 dzień cyklu
35 19-23 dzień cyklu
36 20-24 dzień cyklu
37 21-25 dzień cyklu
38 22-26 dzień cykl

Np. ja mam cykl 29 dniowy. Moje dni płodne przypadają na 13-17 dzień cyklu :)

Odnośnik do komentarza

ale jeśli masz nieregularny okres to nie polecam tego sposobu antykoncepcji. Chyba że kalendarzyk to jakiś dodatek do innych form antykoncepcji np prezerwatyw.
Nie rób czegoś takiego jak kalendarzyk + stosunek przerywany bo szybko zostaniesz mamusią bo to praktycznie żadne zabezpieczenie.

Zawsze musi być prezerwatywa nawet jeśli z twoich obliczeń wychodzi że masz dni niepłodne, bo owulacja może się przestawić nawet kobiecie która regularnie miesiączkuje od lat, nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Wystarczy zwykłe przeziębienie czy podróż, żeby rozregulować Twój cykl. Kalendarzyk zawsze stosuj z inną metodą antykoncepcji. Dzięki niemu w razie jakiegoś "wypadku" zawsze będziesz mogła określić ryzyko czy zaszłaś w ciążę, czy nie. Poza tym miesiączka też nie będzie dla Ciebie niemiłą niespodzianką, bo będziesz wiedziała mniej więcej kiedy dostaniesz okres :) Ja zawsze daję sobie taki próg - jeden dzień przed spodziewaną miesiączką, i jeden dzień po, i zawsze się to sprawdza :) Jestem przygotowana i nie ważne czy jestem w podróży, czy gdziekolwiek indziej, miesiączka mnie nie zaskakuje nagle ;)

Odnośnik do komentarza

witam chciała bym sowiedzieć się kiedy moge zajśc w ciaże okres miałam 4 ubiegłego miesiaca a skończył mi się 8 kiedy mam dni płodne .. nie orietuje się w tym .. proszę o pomoc chciała bym zajść w ciaże ze soim meżczyzną! proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam. Bardzo proszę pomóżcie mi obliczyć w jakie dni września miałam dni płodne bo nie potrafię tego zrobić-i proszę nie posyłajcie mi linków do kalkulatora:(
Miesiączki mam zazwyczaj co 30 dni. 1.03,1.04, 1.05, 1.06, 1.07, 1.08 a ostatna miałam 05.09 opóxnienie 4-dniowe. Współzyłam z mężem 8-ego b/z. Czy jest szansa że zachaczyłam o dni płodne? Proszę odpiszcie coś.

Odnośnik do komentarza

jak obliczyć dni płodne a nie płodne mam okres nie regularny więc internetowy kalendarzyk odpada ,okres mam co 29 31 27 32 31 27 30 28 29 dni napiszę ostatnie cztery miesiące 23 czerwca okres trwał 6 dni ,28 lipiec okres trwał 5 dni , 20 sierpień okres trwał 5 dni , i 18 wrzesień okres trwał 5 dni .proszę o pomoc jak mam to sobie wyliczać kiedy są te dni płodne

Odnośnik do komentarza

mam pytanie kochalam sie bez zabezpieczenia z czwartku na piatek a w srode rano czyli po 5 dniach dostalam okresu okres mi sie skonczyl w poniedzialek czyli po 6 dniac moge byc w ciazy czy raczej jest to niemozliwe ile dni przed okresem nie zajde w ciaze i ile po okresie

Odnośnik do komentarza

Hey:) myślę że jestem na tyle dojrzała że chciałabym zacząć uprawaić seks z parterem ale jednak się jednego boje. Boje się że zajdę w ciążę przy swoim pierwszym raziem, dlatego że miesiączkuje od 15 roku życia (mam 17 lat) i dalej nie mam regilarnej miesiączki . raz mam co 30 dni raz co 27 a czasem zdarza się tak ze od 40 do 59. Nie wiem co mam robić ?jak mam liczyć dni płodne i bezpołodne jak nie wiem kiedy będę mieć okres?Może jeśli nie wiem kiedy to są takie dni po okresie bezpłodne ?? jak tak to jak to sparwdzić?

Odnośnik do komentarza

Witam!
W przypadku nieregularnych cykli określenie dni płodnych metodą kalendarzyka jest utrudnione. Ta metoda antykoncepcji niesie za sobą relatywnie wysokie ryzyko niechcianej ciąży. Bezpieczniejszym wydaje się stosowanie prezerwatywy, która ma większą skuteczność antykoncepcyjną oraz może uchronić od zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Przed rozpoczęciem współżycia warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry mam taki problem gdyz nie moge obliczyc sobie dni plodnych gdyż mama nieregularna miesiaczke podam moje daty miesiaczek od dni rozpoczecia trwaja one 4 dni 05-01-2012 13-02-2013 10-04-2013 14-05-2012 15-06-2012 23-07-2012 27-08-2012 29-09-2012 09-11-2012 18-12-2012 12-01-2013 . Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Przy nieregularnej miesiączce nie da się obliczyć dokładnie dni płodnych.
Dni płodne rozpoznasz po obfitszym, przejrzystym śluzie. Tuż po owulacji wzrasta też o kilka dziesiątych temperatura ciała (żeby to zaobserwować, trzeba codziennie rano, po przebudzeniu i najlepiej zawsze mniej więcej o ten samej porze, mierzyć temperaturę w ustach, pochwie lub odbycie).

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...