Skocz do zawartości
Forum

problem z "kolegami"


Gość zakłopotana626

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zakłopotana626

Witam!
Mam 16 lat. W tym roku poszłam do nowej szkoły.
Do miasta.
Wcześniej chodziłam do gimnazjum, gdzie miałam chłopaka rok młodszego.
Oboje mieszkamy na wsiach ale oddalonych od siebie o 7 km. Codziennie się
widywalismy w szkole teraz niestety tylko raz w tygodniu. Dlatego mam
naszyjnik z jego imieniem i na plecaku jego podpis: "(jego imie) kocham
Cię na zawsze". Nowi ludzie, miastowi... Właśnie z nimi mam
problem. Chłopcy z mojej klasy ciągle się ze mnie śmieją, dogadają
np. "Twój chłopak nadal Cię kocha.?" lub "Twój chłopak już Cię
nie kocha.?" albo "co ożenisz się z nim, taki młody" itd.
Ja bardzo za nim tęsknię bo to dla mnie trudne przez rok widywalismy się
codziennie a teraz nie. Od września mój chłopak też przychodzi do tej
szkoły i wiem że będzie dobrze ale teraz... Przez tych chłopców
ciągle płacze i nie byłam od dwóch dni w szkole. Mówiłam im że to
jest moje życie i mają mnie zostawić w spokoju ale żarty nie mają
końca, nie wiem co robić. Jestem bardzo słaba psychicznie... dlatego bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

zakłopotana626, zgadzam się z ka-wą. Chłopcy z Twojej szkoły bez wątpienia zachowują się nieładnie, naśmiewając się z Twoich uczuć i tego, że spotykasz się z jakimś chłopcem. W takim wieku wystarczy byle pretekst, by komuś dokuczyć. Staraj się ignorować te docinki tak jakby w ogóle nie robiły na Tobie wrażenia. Może wówczas chłopcom znudzi się dokuczanie Tobie. Reagując emocjonalnie na ich słowa, dajesz im tylko satysfakcję i nakręcasz, by drażnili się z Tobą jeszcze bardziej. No i na pewno złym pomysłem jest rezygnowanie ze szkoły i niechodzenie na lekcje dlatego, że koledzy ze szkoły dokuczają Ci. Narobisz sobie zaległości i będziesz miała problemy z nauką. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jesteś w trudnych sytuacjach w jakich się zmagasz,za chowaniem kolegów to co ci robią,sam bym odpłynął w chwilach słabości i bym nie przebywał w takim miejscu i nie chciał bym mieć nic spólnego z takimi ludźmi i nigdy nie wszedł bym tam psychika za słaba,wiem jak jest jak słowa niszczą psychikę ,ale na pewno coś w psychologi istnieje żeby radzić z czyś takim i dać oparcie żeby nie uciekać ze szkoły.Porozmawiaj z psychologiem szkolnym może on ci coś doradź na ten problem żeby słowa tak głęboko nie trafiały i daj znać jak sobie z tym radzisz i,znowu jest to samo.Życzę ci sił i złapania drugiego oddechu i walki z przeciwnościami nie po dawaj się i chodź do szkoły.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...