Skocz do zawartości
Forum

Sex z Partnerką a Nieregularny Okres Dziewczyny. Pytania ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie od jakiegoś czasu jestem z dziewczyną i dobrze jest nam razem ale nie o to chodzi tylko o to że ma nieregularny okres i ciągle się stresujemy czy będzie okres czy nie będę okresu i czy zaszła w ciążę po mimo zabezpieczeń.
1. Jak i ja tak i Ona zabezpieczamy się dziewczyna była u ginekologa i ma tabletki antykoncepcyjne a ja używam zawsze prezerwatyw bo nie chcemy na razie dziecka i czy jeżeli oboje używamy zabezpieczenia to czy zmniejszamy ryzyko zajścia ciąży ???
2. Mamy teraz dylemat bo w czwartek kochaliśmy się w piątek bolały ją jajniki i mówiła że powinna mieć okres teraz jakoś w najbliższych dniach a dziś jest wtorek i jeszcze nie ma czy mamy się obawiać że może być w ciąży ???
3. Powiem tak w skrócie że w grudniu miała w 2 tygodniu okres, w styczniu miała w 4 tygodniu miesiąca i od 4 tygodni zażywa tabletki antykoncepcyjne bo po wizycie u ginekologa miała ostatni okres i czy może być tak że po używaniu ich nie będzie miała okresu albo może być jeszcze coś innego ???
4. Jak można jeszcze się zabezpieczać przed ciążą i czy nie ma co się na zapas martwić tylko czekać czy będzie okres czy nie ? Bo gdzieś wyczytałem że przy tabletkach antykoncepcyjnych może być tak że nie ma krwawienia i są np tylko bóle co jeszcze może być przy antykoncepcji i przy nieregularnych okresów ???
5. Jakieś dodatkowe wskazówki dotyczące tego tematu i co wyżej opisałem albo jakieś porady mógłbym Prosić i z Góry Dziękuje za odpowiedzi porady i wskazówki.

Powiem tak że bardzo się stresuje całą noc nie spałem bo były bóle przed okresowe okresu nie ma a wiem że od piątku czy soboty ma przerwę z tabletkami i nie wiemy co myśleć czy już o najgorszym że zaszła w ciążę czy to tylko jakieś przesunięcia albo dziwne zjawiska przez antykoncepcje i tym że nieregularny okres ma i czy może być tak że jeszcze może dostać okresu w najbliższych dniach czy przez tabletki nie musi być krwawienia i wiem że najlepiej będzie wybranie się do ginekologa. Dziewczyna jest teraz na feriach i po powrocie powiem jej by zapisała się na wizytę. Dlatego pytam się tutaj wstępnie i żeby też na przyszłość znów nie panikować czy sobie coś wmawiać, dodam jeszcze że doszedłem jak byłem w niej ale prezerwatywa nie pękła, była cała.
Jeszcze raz Dziękuje za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza

Twoja panika jest nieuzasadniona i chora, szczerze takie obsesje się LECZY.

Po pierwsze do pierwszego miesiąca brania tabletek antykoncepcyjnych mogą występować plamienia, potem sie to ureguluje i będzie występować krwawienie z odstawienia( w czasie 7 dniowej przerwy), chyba, że ma jakieś inne tabletki bez przerwy.
I w czasie brania tabletek spokojnie możecie kochać się bez gumki, nawet w czasie przerwy, ponieważ tabletki chronią cały czas i tylko wtedy, kiedy nie bierze sie tabletek regularnie o stałej porze itp. może dojść do wpadki ale to i tak bardzo rzadko.

I tak na prawdę tyle w tym temacie. Dodatkowe zabezpieczenie w tym wypadku jest zbędne, a jeżeli już jest to daje 100% zabezpieczenia.

Po co ta panika?
W ciążę zachodzi się wtedy kiedy w pochwie znajdą sie plemniki.
Jak one mają znaleźć się w jej pochwie skoro się zabezpieczacie??!! Od samego aktu seksualnego z zabezpieczeniem NIE ZACHODZI SIĘ W CIĄŻĘ.

Odnośnik do komentarza
Gość GumiSiOwy Bubeeel

Dzięki za szczerość moja panika jest taka że się nie znam na tabletkach to raz a dwa wiem jedynie że tabletki mają różny wpływ na różny organizm więc pytam co może mniej więcej się stać i jakie mogą być skutki no i też mało wiem o okresie nieregularnym bo wcześniejsze moje partnerki zawsze sobie prowadziły kalendarzyk i miały raczej regularny wiec też nie musisz od razu po mnie jechać jaki to nie jestem bo nie muszę wszystkiego wiedzieć. A to że plemniki muszą być w pochwie to ja dobrze wiem o tym ale wydzielina która jest też zawiera znaczne ilości które mogą spowodować zapłodnienie wiem to bo moja znajoma tak miała bo nie wiedzieli tego i zaszła w ciąże tak. Wiesz my z partnerką ustaliliśmy że na razie nie chcemy mieć dzieci ani żadnej wpadki a ja np nie do końca ufam tabletkom więc oboje ustaliliśmy że będzie też guma ale wiadomo nigdy nie można być pewnym w 100% chyba że ja na prawdę czegoś nie wiem dlatego tez zadałem kilka pytań żeby też poszerzyć wiedzę w tym temacie. Ale i tak Dziękuje za odpowiedź...

Odnośnik do komentarza

Wybacz, że Cię uraziłam, ale po prostu ręce opadają jak się czasami czyta takie coś.
Jeżeli para decyduje się na seks to tym samym MUSZĄ być świadomi ewentualnych konsekwencji, jeżeli panicznie się tego boją, niech nie uprawiają seksu.
Domniemam, że jesteście bardzo młodzi hm??

Wiem, że w preejakulacie znajdują się plemniki, ale czy to preejakulat, czy sperma nie ma znaczenia, kiedy macie gumkę. Koleżanka pewnie zaszła, bo był to stosunek przerywany bez prezerwatywy?
Tak jak mówię, możecie spokojnie kochać się bez gumki, kiedy ona bierze tabletki antykoncepcyjne, ale może dla Waszego świętego spokoju stosujcie i tabsy i gumkę, wtedy nie ma szans w ogóle.

I nie mów "nie ufam tabletkom" jak się na tym nie znasz.

Odnośnik do komentarza

tabletki + gumka - według mnie nie musicie się obawiać ciąży. jeśli dziewczyna regularnie bierze tabletki i macie dobre gumki, to ryzyko zajścia jest pewnie blisko zera. musielibyście mieć mega ogromnego pecha, by pękła wam gumka i nie zadziałały tabletki.

Odnośnik do komentarza

Tak wiem ze najlepszą metodą jest w ogóle nie uprawianie sexu. Co do koleżanki to wiem jedynie tyle że zabezpieczyli się ale wcześniej przed tym on masował pochwę penisem no ale może gumka pękła wiecie też wszystkiego nie mówili a pytać nie wypada więc podałem ten przykład bo tak powiedziała ale jak było na prawdę. Co do nas tak jesteśmy młodzi dlatego nie śpieszy się nam do dziecka bo nawet sami wiemy że nie ma odpowiednich warunków do tego no ale jak by było to by się dało jakoś rade. Ale Dziękuje Wam za odpowiedzi bo może też tak panicznie podchodzę do tego bo też wiele rzeczy jeszcze nie wiem na ten temat no ale zawsze jest ryzyko i tez jesteśmy tego ryzyka świadomi, dlatego podchodzimy do tego inaczej niż inne młode związki co potem różnie się dzieje wiadomo jak to jest. No a my rozmawiamy dużo i wiemy czego chcemy i dlatego też podchodzimy ostrożnie do tego więc inaczej to wygląda no a tak jak już pisałem wcześniej wszystkiego też nie musimy wiedzieć wiec lepiej zapytać jak jest możliwość dowiedzenia się czegoś nowego. Dziękuje za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...