Skocz do zawartości
Forum

Przeskok w kolanie


Gość Adrian_16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie mam 16 lat, pod koniec 6 klasy doszło u mnie do urazu skrętnego kolana z naderwaniem LCL w lewej nodze. Druga kontuzja to był uraz skrętny w prawej nodze, porem znowu w lewej no i doigrałem się i ok. 7 mc. temu zwichnąłem rzepkę w prawej nodze. Na razie wszystko jest dobrze, chodziarz lekarz powiedział " nic z nogami nie masz, po prostu nie masz mięśni, musisz przypakować", jestem zwolniony z lekcji WF. Chodzę 3-4 razy w tyg. na siłownię, 1 raz na basen i jeżdżę na rowerze. Aktualnie w prawej nodze nie mam żadnych problemów, jednak w lewej męczy mnie " przeskakiwanie " po zewnętrzenej stronie kolana, podczas zginania ( przeskok jest gdy noga znajdzuje się pod kątem ok 70-80 stopni ). Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce gdzie do niego dochodzi (tyle, że w lewej nodze się to dzieje ) przeskok jest bezbolesny, jednak pojawia się lekka dystabilizacja i dziwne uczucie. Co może być tym spowodowane ? dodam, że przy przeskoku lekko szarpie mi mięsień dwugłowy. zdjęcie pokazuje dokładnie co przeskakuje, tylko w lewej nodze. Dodam jeszcze, ze gdy mięsień dwugłowy nie jest napięty to przeskok jest praktycznie nie wyczuwalny. Im bardziej napięty tym większy przeskok. Przy podnoszeniu nawet małęgo ciężaru ( ok 15 kg ), przeskok jest bardzo mocny i praktycznie " zwala z nóg " :p. Z góry dziękuje za pomoc.
ZDJĘCIE: http://zapodaj.net/cfa29b6a5f48b.png.html

Odnośnik do komentarza

Przez rzepkę raczej nie, ponieważ w lewej nodze nic z rzepką nie miałem. Właśnie też podejrzewam coś z LCL, ale nie miałem żadnego urazu w ostatnim czasie. Wszystko było dobrze, aż do 2 tygodnia ferii. Zastanawiam się, czy to też nie jest wina przeciążenia, ponieważ przez całe ferie trenowałem codziennie po 2-3h na siłowni i na nogi dawałem ostry wycisk. Licze na dalszą pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...