Skocz do zawartości
Forum

USG tarczycy


Beniusia

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź Koniczynka26 ;* :)
Badania mam zrobione, ft3,ft4 w normie. TSH powiększone 5,7 z granicą do 5, a przeciwciał brak. Jednak słyszałam, że w chorobie Hashimoto często nie ma przeciwciał lub badania mogły być zrobione w czasie remisji choroby, kiedy atak ustał tzn zapalenie :)
No i mam oczywiście mnóstwo objawów, od zmęczenia,brak możliwości schudnięcia, szybkie męczenie się, słaba pamięć, gorsza koncentracja, aż po deprechy, lęki i wahania nastroju :(
Też się z tym męczysz Koniczynka?:)

Odnośnik do komentarza

Ja niestety czuję się podobnie.Mam już tego dość, nienawidzę tego okropnego samopoczucia :( też tak masz, że możesz ciągle spać Beniusia? Nawet po przespanej nocy budzisz się, wstajesz i za chwile znów czujesz, że możesz spać dalej? :D
Nie wiem dokładnie co mi jest, moje tsh raz rośnie a raz maleje, jeszce dokładnej diagnozy nie mam, zobacze jak wyjdzie wynik a-TG i TSH.

Odnośnik do komentarza

Oj głowa do gory :) Mam dokladnie tak samo, gdy mam wolne moge spac nawet do 11, wstaje i potem nadal moge spać, czuje sie zmeczona, tak jak Ty :( Jeszcze kiedys bylo to dla mnie uciazlowe ale teraz robie mowie " Nie ma, ze jestes zmeczona, musisz wkonac swoje obowiazki " :) Czasami pozwole sobie na drzemke popoludniu :) Niestety po takiej trzemce czasem jestem bardziej zmeczona wiec wytrzymuje do 23 i ide spac :)
Jutro kolejna wizyta u endykronologa i dostane leki, mam nadzieje, ze energia wroci bo nie chce calego zycia przespac, a kawy codziennie pic tez nie wolno :)
A Ty Warner byles u endykronologa? :-)
Milego dnia! :)

Odnośnik do komentarza

Beniusia ja mam takie same objawy wlacznie z szybkim meczeniem sie . A jestem aktywna ruchowo bo pracuje z dziecmi wiec tutaj akurat na brak ruchu nie moge narzekac .
Co do twoich wynikow to pomimo ze jestes na granicy powinnas juz dostawac Eutyrox o wartosci uzaleznionej od lekarza . Tak aby nie pogarszac sytuacji .
Ja niestety mialam podobnie .
Co do wynikow przy zapaleniu tarczycy one dosc mocno skacza. W ciagu 2 dni potrafi sie wyniki zmieniac. Najelepiej na poczatku choroby kontrolowac co miesiac .

Odnośnik do komentarza

Ja sie lecze juz z ta chroba ponad rok i niestety ciagle tsh skacze po mimo brania lekow .
Jesli chodzi o jakis zmiany w leczeniu to tak : wstaje ok 8 codzienne nawet w weekend maks do 9 jestem w stanie spac dluzej nie dam rady i przy ciaglym ruchu albo podczas jakiegos zajmowania sie czyms wytrzymuje do maks 24 . Jesli pozwole sobie na spanie wciagu dnia wytrzymam do 3 z utrudnionym usypianiem pozniej.
Samopoczucie wraca chodz patrzac w lustro odechciewa sie wszystkiego . Niestety wszyscy ktorzy maja niedoczynnosc i ta chorobe przybieraja na wadze. Co do zanikajacych objawow to wedlug moich 4 lekarzy juz zanikna dopiero po umlywie kilku lat .

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o okres itp to tak sa to dosc duze i mocne krwawienie pozatym dosc mocno bolesne . Ale musisz sobie zrobic badanie usg macicy bajlwpiwj w 3d aby sprawdzic czy nie jest to spowodowane przegroda maciczna .
U mnie wykryl je.ginekolog kontrol Gin a przy tym badania krwii i wyszlo. pozniej usg tarczycy i tak sie ciagnie .
Nigdy do konca objawy nie znikna , jesli chodzi o schudniecie to trzeba do tej choroby wprowadzic diete aby zaczac chudnac i rowerek albo rolki jak kto woli . Codziennie po 2 godzin najlepiej tak aby rozruszac wszystkie miesnie .

Odnośnik do komentarza

Czy silny to nie wiem, być może, chociaż jak na swój wiek nie kipię zdrowiem, ale 3/4 tych dolegliwości to przez tarczycę.

Chciałabym przytyć parę kilo, ale niestety jest ciężko. Nie wiadomo jak to będzie z wiekiem lub kiedy urodzę dziecko. Może mi się przestawi i również będę mieć problem z wagą. Moja endokrynolog mówi, że tak nie będzie, zobaczymy.

Ja też coś dodam od siebie na temat miesiączek, kiedy byłam młodsza miałam nie regularne miesiączki i bardzo bardzo obfite. Lekarka określiła, ze się "wykrwawiam" i zauważyła powiększoną tarczycę, stad się dowiedziałam, że choruję (miałam badania itp). To było kiedy miałam 14 lat.

Potem wiadomo leki itp, ale nic się nie zmieniło. W wieku 17 lat zaczęłam brac tabletki antykoncepcyjne, po 2 latach przestałam i znowu to samo. Potem w wieku 20 lat znowu zaczęłam, brałam ok 3 lat ( raz zmieniałam na inne, nowszej generacji), przestałam i od tego czasu mam regularne i już nie tak obfite ufff. Oby jak najdłużej!

Odnośnik do komentarza

Beniusia, tak byłam u endo, lecze się 4 lata i czuję się coraz gorzej :D ciągle mi tsh skacze. Za tydzień idę do engo, zobaczymy co powie na wyniki i czy moje wyniki coś rozstrzygną.

Ja jestem szczupła, pani endokrynolog zdziwiła się jak mnie zważyła, ale ja jestem zadowolona ze swojej wagi ;) nigdy nie miałam tak, żebym przytyła kilka kg.

Z miesiączkami zazwyczaj mam dramat. Czasem tak strasznie boli, że prawie mdleje, mam dreszcze itd. Okresy obfite i zazwyczaj trwają 7-8 dni. Ostatnio własnie pani endokrynolog przepisała mi tabletki Cyclonamine, żeby mniejszyć krwawienie.

A co do ruchu to wcale mnie to nie pobudza, ciągle jestem zamulona, serce kołacze, nie mam sił, ale za to mam zawroty głowy :D

W ogóle nie ma jakiś innych, dobrych tabletek na tarczyce? Tylko wszędzie ten Euthyrox który nic nie daje..
Czytałam gdzieś o jakimś leku Armour Thyroid, podobno dobry, ale w Polsce niedostępny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...