Skocz do zawartości
Forum

fobia ciążowa


Rekomendowane odpowiedzi

cześć ;) mam 18 lat mój problem polega na tym że po każdym stosunku z moim chłopakiem umieram z niepokoju że akurat mogliśmy wpaść. zabezpieczamy się i bardzo uważamy mimo wszystko okropnie się boje i po tym zawsze wynajde jakiś objaw ciąży :/. po seksie nie mogę spać, chudne, zle sie czuje. już drugi miesiąc trzymamy abstynencje seksualną. co mam zrobić aby przestać się bać ? pomocy

Odnośnik do komentarza

Kilka lat temu miałam podobnie.
Unikalam zbliżeń z mężem jak ognia z obawy przed drugą ciąża. Lekarz doradzil mi tabletki tlumaczac, ze przy regularnym przyjmowaniu wlasciwie nie ma szans na zapłodnienie.
Dzis stwierdzam ze się nie mylil.

Odnośnik do komentarza

mejzii, podejrzewam, że nie jesteś emocjonalnie jeszcze gotowa do tego, by podjąć życie seksualne, dlatego tak bardzo się boisz niechcianej ciąży. Jeżeli jednak z jakichś powodów nie chcesz rezygnować z seksu ze swoim chłopakiem, to rozważcie pomysły na antykoncepcję. Zabezpieczać się możesz Ty (np. tabletkami czy plastrami antykoncepcyjnymi), zabezpieczać się może Twój chłopak (np. prezerwatywą). Być może stosując kilka metod jednocześnie, Twój lęk zmniejszy się. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...