Skocz do zawartości
Forum

Brodawki na spodzie jezyka - hpv?


Marulka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Posiadam na spodzie języka ( cieliste brodawki i wypukłe plamki) cieliste wypukłe plamki znajdują się również po wewnętrznej stronie wargi dolnej jamy ustnej i plamki na jezyku o mniejszych rozmiarach nie wypukłe.
Czy może mieć to jakiś zwiazek z zakażeniem hpv? Czy wymaz z gardła wykryje ewentualne zakażenie jeżeli zmiany znajdują się na spodzie języka i wewnętrznej wardze? Czy orientuje się ktoś gdzie w Warszawie można wykonać wymaz z gardła na hpv?

Odnośnik do komentarza

ka-wa
Ale co by to nie było, warto zrobić wymaz z tych miejsc gdzie są zmiany /nie wiem dlaczego piszesz o gardle/,
ja bym pierwsze kroki skierowała do lekarza rodzinnego,on pokieruje dalej.

Laryngolog zasugerował wymaz z gardła na hpv tylko, że tam zmiany były mu niewidoczne. Są tylko w wspominanych przez mnie miejscach.

Odnośnik do komentarza

W sumie to nie istotne ,czy mówimy wymaz z gardła czy z jamy ustnej,kto będzie pobierał materiał do badania będzie wiedział z jakich miejsc pobrać ,pewnie to będzie i z gardła ,i z jamy ustnej,

w każdym razie warto to badanie zrobić,szkoda ,że od razu nie zapytałaś gdzie to można wykonać,ale zapytaj w informacji medycznej.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...