Skocz do zawartości
Forum

problem z mlecznymi ząbkami u 2,5latki


508A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem z górnymi mleczakami. Mają białe odbarwienia, widze że obie jedynki jakby się ścierały, najgorsza jest dwójka. Byłam u stomatologa i powiedziano mi, że to odwapnienie i nie ma co leczyć, że troszkę szkliwa jej odpadło. Faktem jest, że córka ledwo buzię otworzyła i nie wiem jakby miało wyglądć np borowanie...
Jak mogę to leczyć, zapobiegać? Jaką używać pastę? Myjemy ząbki zawsze na noc. Swojego czasu piła mleczko na noc i zasypiała z butelką, teraz ma wodę w butelce. Córka dostaje codziennie wit. D3 (400) w kapsułce twist off oraz DHA. Ząbki jeszcze muszą jej wytrzymać a nie wiem jak działać. Bardzo proszę o pomoc. Mam drugą córkę mniejszą zabki zaczynają się wyrzynać, nie chcę popełnić kolejnego błedu jeżeli to moja wina :(

monthly_2015_01/problem-z-mlecznymi-zabkami-u-2-5latki_2423.jpg

monthly_2015_01/problem-z-mlecznymi-zabkami-u-2-5latki_2424.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Higienistkastom.

Na zdjęciu kiepsko widać szkliwo zęba ... ale jeżeli występuje na zębach biała plamka to zgodzę się z lekarzem , może to być odwapnienie.Jest to charak.objaw odwapnienia.
Czy lekarz stomatolog nie zalecił lakierowania ząbków?
Ja jako higienistka stomatologiczna zaleciłabym lakierowanie ząbków w gabinecie.Taki zabieg może wykonać nie tylko lekarz stomat. ale i właśnie higienistka stomatologiczna ;)
Proszę też uważać na ilość karmienia dziecka butelką.Karmienie butelką ( ciągłe , dawanie dziecku na noc ... ) jest przyczyną wad zgryzu ( zgryz otwarty itp ) ... Proszę tez zwrócić uwagę na ssanie kciuka przez dzieci , podpieranie bródki ( w wieku starszym ) itp One również wywołują wady zgryzu.Próchnica butelkowa też jest niebezpieczna. Dla dzieci , którym wykształcają się zawiązki zębów stałych ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...