Skocz do zawartości
Forum

nerwica,strach i obsesja


Gość alelele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam 17 lat,jestem bardzo niesmiała,mam taki problem (czuje ze bez obiektywnej oceny nie dam rady z tym nic zrobić) boje sie sama chodzić do sklepu,gdzieś pojechać sama np.zalatwic jakąs sprawe sama,pojechac na kurs jakis (ostatnio mialam ze szkoły kursy i inny termin niz moje 2 kolezanki przy ktorych dobrze sie czuje) boje sie ze inne towarzystwo (bardziej sie boje osob w moim wieku,podobnym)ze mnie nie polubią,są zle na mnie nastawieni,wyśmieją nie,bedą obgadywać.to jest straszne uczucie,do szkoly tez jak nie idzie moja kolezanka to albo nie ide do szkoly,a jak jestem w szkole i niema moich 2 kolezanek to boje sie do innych zagadac bo wydaje mi sie ze mnie odrzuca,niepolubią,nie bedą chcieli rozmawiac,choc normalnie mowią mi "cześć" i nigdy nie mowili mi ze mnie nie lubią itd... ,mam tez tak ze jak jestem z moimi kolezankami to mam milion tematow,a jak jestem wśród innych znajomych to malo sie odzywam ,nagle brak mi tematow,przez to wydaje sie byc cicha,nudna,lub jakas nie normalna. Jak mam isc sama do sklepu to nie mam ochoty a jak ide z mamą,siostrą,kolezanką,to moge z chęcią.Nie chce zeby bylo tak zawsze bo to okropne.mam tez tak ze wydaje mi sie ze nic mi nie wyjdzie,nie dam sobie rady w zyciu,bo jestem niesmiala,a przeciez nie zawsze bedzie ktos ze mną chodzil.ze jak sie za cos wezme to zepsuje,cos przewroce,ucze sie na fryzjerke a niesmialosc mi nie pomaga... boje sie zagrac z grupą w jakas gre bo boje sie bo nie umiem,niewiem jak,nie dam rady... boje sie przyznac ze czegos nie umiem bo bedą sie smiac,w rozmowie jestem nudna,wydaje mi sie ze ktos mnie ma za glupią.w myslach wyobrazam sie jako osobe madrą,zawsze wiem co powiedziec,wesołą,otwartą,ze wszystko mi sie udaje,kazdy mnie lubi i szanuje... ale nie umiem byc taka jak w tych myslach.Z powodu wygladu tez mam jakis kompleks,ze jestem brzydka,gorsza od innych (za glupia,za brzydka,niewiem co powiedziec,nudna) chce sie pozbyc tego lęku i wgl bo niszczy mi to zycie,chlopaka boje sie miec bo wydaje mi sie ze nikt szczerze sie nie zakocha we mnie,mam male piersi i wysmieje mnie za to i bedzie wszystkim opowiadac jaka ja glupia itp.prosze o pomoc bo czuje sie okropnie

Odnośnik do komentarza

Nerwica ma wiele objawów i powoduje strach przed wieloma nawet banalnymi rzeczami z punktu widzenia innych osób,ale dla osob z nerwica niektóre rzeczy mogą wywoływać naprawdę spory lęk,Nie dziwne więc ,że stresowa sytuacją jest dla Ciebie iść do sklepu samotnie czy do szkoły,ale tutaj duża rolę odgrywa też nieśmiałość.zawsze taka byłaś? Ja też kiedyś byłam nieśmiała,może nie do tego stopnia, ale za to bardzo W kontaktach z innymi. Musisz z tym walczyć,ale wiem,że czasami nie ma się tylu sił by walczyć samemu. Dla Ciebie najlepszym wyjściem byłaby wizyta u psychologa, nie jedna. Takie rozmowy naprawdę pomagają i będą one dla Ciebie duża podpora w walce z nerwicą i nieśmiałościa. Wierzę,że dasz radę i pamietaj,że nigdy nie jest za późno. Ja mimo nerwicy jestem bardzo szczęśliwa i rozgadana osoba dlatego,ze walczyłam z tym i jestem po prostu sobą- bez lęku.

Odnośnik do komentarza

alelele, wspomniałaś w swoim wpisie przede wszystkim o nieśmiałości. Mam jednak wątpliwości, czy Twoje podejrzenia są słuszne. Być może to nerwica, stąd np. lęk przed samotnym załatwianiem spraw? Być może źródłem wszystkich problemów jest niska samoocena, stąd np. kompleksy, myślenie o sobie w negatywny sposób? Myślę, że warto by było, gdybyś skorzystała z konsultacji u psychologa, bo drogą internetową nie da się postawić diagnozy Zachęcam też do przeczytania tekstu i zapoznania się z ćwiczeniami umieszczonymi w artykule: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...