Skocz do zawartości
Forum

Demotywacja niechęć i lęk przed życiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem zaledwie 19-sto letnim uczniem technikum. Lecz już w tak młodym wieku mam problemy ze sobą. Nie mam motywacji do niczego. Nie chce mi się zadbać o sylwetkę. Przytyłem sporo. Nie wiem, co mam zrobić z moim życiem po ukończeniu technikum. Do tego dochodzą jeszcze moje lęki przed wieloma rzeczami. Przede wszystkim boję się przyszłości. Ciągle martwię się, co ze mną będzie i nie wiem, jaką drogę wybrać. Studiów się boję, bo to ryzyko, gdyż nie wiem, czy w ogóle dam radę. Pracy się boję (i to jest niezrozumiałe), bo jak pracuję to mam jakieś takie dziwne uczucie, że chcę stamtąd uciec. Sam siebie nie rozumiem. Jak miałem już okazję gdzieś dorabiać to psychicznie mnie to wykańczało. To taka moja słabość, z którą nie daję sobie rady. Mimo młodego wieku jestem już w trwałym związku trwającym ponad 3 lata. Kocham swoją dziewczynę, ale często boję się, że kiedyś nie będę z nią szczęśliwy za parę lat, bo ciągle myślę o jej wadach. Kolejna rzecz, której nie rozumiem. Kocham ją razem z jej wadami, ale często o nich myślę i to mnie demotywuje. I tak maszyna się napędza, bo wtedy znowu o całej mojej przyszłości zaczynam źle myśleć i to się odbija na moim samopoczuciu. Sam już się gubię. Mam mętlik w głowie. Mam bezsensowne lęki, brak motywacji, brak wiary w samego siebie i w innych. Często myślę też, że życie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym po szkole zarobić gdziekolwiek i odłożyć na jakiś certyfikat modelowania obiektów 3D i później z tego robić lepsze pieniądze i mieć na utrzymanie się w dobrych warunkach (najlepiej we Wrocławiu bo z dziewczyną o tym marzymy). Problem w tym, że włączają się moje lęki i boję się, że nawet tego nie będę potrafił i jak już się zatrudnię w super pracy to ni będę psychicznie mógł wytrzymać w pracy bo tak mam nie po kolei w głowie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...