Skocz do zawartości
Forum

niedokrwistosc


Gość załamana1991r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cytrynowa babeczka

Zacznijmy od tego że badania są po coś robione.Badanie nie jest przyjemne ale jak sama widzisz wykluczone zostały pewne założenia lekarza.
Lekarz zna procedury jak ma postępować w takich przypadkach.
Jeśli nie wierzysz to kliknij sobie sto stron dot.diagnozowania cięzkiej anemii i wszedzie przeczytasz to samo...Nie wydaje mi sie zatem że dr popełniła tutaj do tej pory błąd.

Nie rozumiem co z tą celiakią? Na celiakie choruje sie niestety całe zycie.Skoro u Ciebie została zdiagnozowana we wczesnym dzieciństwie to znaczy że ...powinnaś cały czas być na diecie bezglutenowej. Jesteś?

Odnośnik do komentarza
Gość załamana1991r

no wlasnie nie jestem na diecie bezglut... bo stwierdzili ze mi te wloski wtedy sie nawrocily w jelicie i nie ma potrzeby...ale uwazam ze moze powinnam do niej wrocic..mogla sie choroba nawrocic przeciez tylko w mniejszym ukrytym stopniu czego jest teraz skutkiem te zelazo. i moze dlatego tez nie odczuwam oslabienia ani nic.

Odnośnik do komentarza
Gość załamana1991r

Dzis bylam u lekarki z wynikiem badan gastroskopii, usg i ginekologa... wszystko gra wiec rozlozyla rece pomachala glowa z nie dowierzaniem i stwierdzila pytajaco " co ja mam teraz z pania zrobic ? " :-/ i dala skierowanie na morfologie krwi + wit.B12 co juz jest odplatne... wiec jutro ide ...zobaczymy :-/

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że o tej celiakii nie powiedziałaś przed gastroskopią, bo właśnie wówczas pobiera się wycinek z dwunastnicy, czy jest zanik kosmków. Na wszelki wypadek na Twoim miejscu przeszłabym na dietę bezglutenową i zrobiła morfologię za jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Gość załamana1991r

hmm...powiedzialam przed gastroskopia lekarce to stwierdzila ze to nie ma sensu bo sie wyleczylam...ale na wszelki wypadek powiedzialam przed gastrosk...lekarzowi ktory mi ja robil ale bez wycinkow stwierdzil ze jest okeyyy .. ale wiem ze to nie musi byc zanik kosmykow ,, moze to byc badanie serologiczne krwi przeciwcial EmA, tTG, DGP, i one powoduja wlasnie zle wchlanianie.. takie badanie chcialam -skierowanie to mi nie chciala dac...bo ona wie lepiej.. pff

Odnośnik do komentarza

No cóż, są lekarze i lekarze ;( Jest to dla mnie dziwne, bo u mnie pobierał specjalnie wycinek na hist- pat w tym kierunku. Jak mógł stwierdzić gołym okiem? Tak, czy tak, przejdź na dietę i zobacz, czy będzie lepiej. Celiakii chyba nie musisz mieć przez całe życie, koleżanki syn też miał w dzieciństwie, a teraz jest dorosłym mężczyzną i jest ok

Odnośnik do komentarza
Gość załamana1991r

a wiec tak ..jestem po badaniu wit.B12 274.00pg/ml norma179.00-1162.00 , zelazo z 9,5 ug/dL dzwiglo sie na 25,3... HGB z 7,5g/dL dzwigla sie na 10.90... po 3,5tygodnia brania zelaza z wynikami na konsultacje poszlam do innej lekarki (mojej nie bylo).. przepisala mi Hemofer zelazo, i dala skierowanie do Gastroenterologa :-/ nie wiem co to za lekarz hmm....

Odnośnik do komentarza

~załamana1991r
noo chyba wziela... hmm wiem ze sa takie testy serologiczne na przeciwciala celiakii... kurde wolalabym najpierw takie zrobic bo nie chce isc nie potrzebnie na kolonoskopie. :-/

Zrób najpierw immunoglobuliny IgA, u znaczącej ilości osób z celiakią są podwyższone. Kosztują trochę ponad 20 zł

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...