Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć i nie rozbudowywać mięśni przy PCOS?


Gość camilla118

Rekomendowane odpowiedzi

Gość camilla118

Mam 26 lat, ważę 75 kg przy 171 cm Mam stwierdzone PCOS. Hormonów nie chce brać, bo od nich włąsnie przytyłam. BArdzo dużo jeżdżę na rowerze (4-5 razy w tygidniu), mam sporo ruchu. Staram się jeść racjonalnie bez obiadania, moim jedynym błedem sa od czasu do czasu słodycze. CO mam zrobić aby zrzucić 10 kg. JAk zacyznam jakiś sport np pływanie, rower to rozbudowują się mięśnia zamiast schudnąć to wtedy waga wzrasta. Chce wyszczuplić uda i stracić na wadze. Co mam robić??

Odnośnik do komentarza

Odpowiednia dieta jest bardzo istotna w przypadku PCOS. U niektórych skuteczna jest dieta o obniżonej zawartości węglowodanów . Unikamy wtedy spożywania pieczywa, makaronów, płatków śniadaniowych. Nie spożywamy a przynajmniej staramy się unikać produktów wysokoprzetworzonych,. Staramy się jeść produkty pełnoziarniste, brązowy ryż, czyli jak najmniej przetworzone. Głównymi zasadami diety są:
- Zmniejszenie ilości energii.
- Zmniejszenie ilości węglowodanów prostych w naszych posiłkach.
- Zwiększenie podaży produktów bogatych w błonnik czyli owoców i warzyw do ok.. 25-30 g dziennie. Powinniśmy stopniowo zwiększać ilość błonnika w diecie tak by uniknąć objawów ze strony jelit. Dużo błonnika jest w : warzywach takich jak: brokuły, sałata, seler, kapusta, ogórek, pietruszka, rzepa, szpinak, rzodkiew, fasola czerwona, soja, ciecierzyca, a także w owocach takich jak: truskawki, maliny, grejpfruty, jabłka, wiśnie, brzoskwinie i śliwki.
- Zmniejszenie ilości tłuszczu zwłaszcza tych pochodzenia zwierzęcego np. smalec, masło czy słonina
- Zjadanie mniejszych, ale za to częstszych posiłków. Jedzmy 4-5 małych posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu mniej więcej co 3-34 godziny.
- Odpowiednie zbilansowanie posiłków pod względem zawartości białka, tłuszczu i węglowodanów.
- Musimy także pamiętać o ograniczeniu ilości soli w naszej diecie do ok. 2,6 g dziennie. Zastąpić możemy ją ziołami, musztardą, octem czy sokiem z cytryny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...