Skocz do zawartości
Forum

Jak sobie poradzić z hipochondrią?


Gość Maria2014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moim problem jest hipochondria, mam 25 lat narzeczonego dobrą pracę co powoduję,że właściwie powinnam być szczęśliwa, niestety tak nie jest. Dzień w dzień zamartwiam się,że na pewno na coś choruję, ciągle maca sobie węzły bo może się powiększył, oglądam znajoma bo a nóż coś się pojawiło, u lekarza rodzinnego jestem średnio 2 -3 w miesiącu, badania wszystkie mam idealne mimo to cały czas się martwię, obecnie tego,że na pewno zachoruję i nie dożyję ślubu ( ten za pół roku) dostałam leki uspokajające od internisty ale nie widzę większej różnicy, byłam u psychologa prywatnie który stwierdził,że coś innego kryję się pod moim problemami, stwierdził,że powinnam sama poradzić sobie z problemem, jeśli nie to abym przyszła na trepie tyle,że mnie nie stać a prywatnie do psychiatry są duże kolejki. Sama nie wiem co robić, chciałabym w końcu obudzić się rano i nie czuć tego lęku, napięcia i strachu, czy ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza

Witaj Maria2014 :)

Sama sobie z tym nie poradzisz. Jeśli nie stać Cię na prywatne leczenie to się zapisz do psychologa na NFZ. Co z tego, że są długie kolejki? W końcu nadejdzie dzień kiedy taka wizyta i terapia będzie możliwa. Na co tu czekać? Sama się tylko coraz bardziej nakręcasz i niczego tym nie osiągniesz. :)
W sumie to powinien się znaleźć ktoś lub coś co da Ci kopa, abyś zeszła na ziemię. Ludzie mają realne zmartwienia, a Ty sobie je wymyślasz...

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...