Skocz do zawartości
Forum

Chęć niezależności i bycia samej


Gość chou1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam takie pytanie - czy brak chęci zakładania w przyszłości rodziny, posiadania dzieci, to coś złego, nienormalnego? Gdy dziś rozmawiałam z mamą na te tematy, to powiedziała, że to ją martwi. Mnie nie przeszkadza, że tak widzę swoją przyszłość. Uczę się, chciałabym pracować w swoim zawodzie, być niezależną, żyć po swojemu, nie musieć się uzależniać od kogoś. Nie widzę siebie w takiej sytuacji, że z kimś jestem, nie czuję nawet większej chęci do tego. Mam 20 lat.

Odnośnik do komentarza

Witaj chou1 :)

Naturalnie, że nie ma w tym nic nienormalnego. Każdy żyje tak, jak chce. Natomiast zawsze można plany zmienić i być może Ty też za jakiś czas będziesz myślała o przyszłości inaczej. A to jest wielce prawdopodobne biorąc pod uwagę Twój wiek. Gdy się zakochasz świat może się wiele przewartościować. :)

Mama, jak to Mama - chce dla Ciebie jak najlepiej i ma taką a nie inną wizję Twojej przyszłości. Póki co jednak jest jak jest, no i dobrze, niech tak będzie ;) Czas pokaże czy nic się nie zmieni.

Piszesz: "Nie widzę siebie w takiej sytuacji, że z kimś jestem, nie czuję nawet większej chęci do tego" - hmmm... "kochać to nie zawsze znaczy to samo, można kochać tak lekko można kochać bez granic... a kiedy przyjdzie na Ciebie czas, a przyjdzie czas na Ciebie porwie Cię wtedy wysoko tak
Do góry Cię uniesie..." :)))

Miłość, jeśli pojawi się Twoim życiu wszystko zmieni. Oczywiście jeśli będziesz chciała dać sobie szansę :)))) Ale przecież nie musisz chcieć. Tylko co jest warte życie bez miłości??? Samodzielność, niezależność przecież tego nie wyklucza.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...