Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z odstawieniem alkoholu i jego skutkami?


Gość Kjub25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Odstawiłem niedawno picie alko, a własciwie bardzo się staram... no i oczywiście pojawiły się pierwsze objawy, mianowicie, ogromne problemy ze snem, agresja, częste lęki przed Bóg wie czym, brak natchnienia i chęci do pracy, spotkań ze znajomymi i w ogóle wszystko staje się bez sensu... jak sobie z tym radzić???

Odnośnik do komentarza

...tak się dobrze składa, że akurat już ma mi kto w tym pomóc... mianowicie jest nią moja żona :-) jednakże mimo wszystko jest ciężko, wiem że nie od razu Kraków zbudowano i trzeba zacząć małymi kroczkami ale boję się że jeszcze długa droga przede mną ... :(

Odnośnik do komentarza

Kjub25, bardzo dobrze, że masz wsparcie ze strony żony, ale częstokroć jest tak, że żony chcąc pomóc mężom w wyjściu z nałogu, nieświadomie bardziej wspierają ich w uzależnieniu (współuzależnienie). To zazwyczaj im bardziej zależy, są bardziej zmotywowane, by walczyć z wrogiem w postaci alkoholu niż ich mężom. Choroba alkoholowa to wspólny problem rodziny. Odsyłam Cię na stronę Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, na której możesz znaleźć przydatne informacje i wskazówki, co robić i gdzie szukać profesjonalnej pomocy. Do walki z alkoholizmem nie wystarczy silna wola. Niestety. W zakładce "Placówki lecznictwa" znajdziesz wykaz ośrodków i miejsc podzielonych według województw, w których możesz szukać wsparcia. Trzymam za Ciebie kciuki, byś wytrwał w abstynencji i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Pani Kamilo... z pewnością skorzystam z Pani rady, jeżeli mój stan zdrowia psychiczny, dojdzie do "ostateczności"... jeszcze raz DZIĘKUJĘ za radę... :) POZDRAWIAM!!! Ps: NIE PIJCIE TEGO DZIADOSTWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...