Skocz do zawartości
Forum

Samotność z powodu orientacji seksualnej


Gość KAMILKA LOVE

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam na imię Weronika i mam 22 lata. Jestem orientacji homoseksualnej. Jestem w związku z wspaniałą dziewczyną. Nie okazujemy sobie publicznie uczuć więc co innym do tego? Śmiało mogę powiedzieć że z Gosią (bo tak ma na imię moja dziewczyna) jestem bardzo szczęśliwa. Miałam wspaniałą paczkę przyjaciół. Gdy powiedzieli że nigdy nie widzieli mnie z żadnych chłopakiem wyznałam im że jestem homo. Wiedziałam że zrozumieją. Miałam do nich zaufanie. No cóż...Jednak się przeliczyłam. Wszyscy mnie opuścili i zaczęli roznosić tą wiadomość że jestem les dalej. Teraz nie mam nikogo i teraz wiem że źle zrobiłam że im powiedziałam. Jest mi tak bardzo przykro!!! Myślałam że mam prawdziwych przyjaciół...Dlaczego ludzi z powodu innej orientacji są odrzucani przez innych? Nie rozumiem tego. Jak Boga kocham nie rozumiem tego!!! Jak można być takim egoistą? Przecież zawsze byłam najbardziej lubiana w naszej paczce aczkolwiek zawsze byłam zamkniętą w sobie osobą. Chciałabym by inni zmienili zdanie o mnie i było jak dawniej. No, ale jak? Proszę niech mi ktoś pomoże bo naprawdę popadam już w depresje :(

Odnośnik do komentarza

Witaj Weronika!

Coming out nie jest bez wątpienia łatwym procesem i trzeba się liczyć z tym, że niektórzy mogą nie zaakceptować odmiennej orientacji seksualnej. Nawet Ci, którzy deklarują się jako tolerancyjni, potrafią w konfrontacji z sytuacją zawieść i się odwrócić, co miało miejsce w Twoim przypadku. Rozumiem, że mocno zawiodłaś się na "przyjaciołach" i czujesz się odrzucona. Proponuję jednak skoncentrować się na zwiazku z Gosią, z którą jesteś szczęśliwa i pomyśleć ewentualnie o wsparciu psychologicznym, np. poszukaniu grup wsparcia. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Droga Weroniko !

Uważam, że jeśli Twoi przyjaciele Cię olali w momencie, kiedy im szczerze wyznałaś, że jesteś less, to oni nie byli Twoimi przyjaciółmi i wobec tego nie ma czego żałować .
Może lepiej mieć mniej przyjaciół ale prawdziwych.

pozdrawiam

Pangolin

Odnośnik do komentarza

Witaj KAMILKA LOVE

Wcale nie zrobiłaś źle. Przeciwnie, bardzo dobrze i lepiej być nie może. Jesteś w zgodzie sama z sobą - nie ukrywasz swojej orientacji.
Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi - paradoksalnie powinnaś się cieszyć, że stało się tak jak się stało i docenić szczerość Twoich przyjaciół. Być może któryś z nich za jakiś czas nawiąże z Tobą kontakt gdy "przetrawi" sprawę. Co się teraz dzieje w ich głowach tego nie możesz przecież wiedzieć. Pierwsza reakcja bywa różna, ale to nie znaczy że nie można jej zmienić. Daj tym przyjaciołom czas. :)

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Skoro nie akceptują Ciebie takiej jaka jesteś naprawdę - to olej takich znajomych, ponieważ nie są warci Twojego zaangarzowania. Skup się na swej ukochanej, z którą jest Ci dobrze.

Wychodź więcej do ludzi, a napewno poznasz takie osoby, które w końcu będą akceptować Ciebie - a Twoja orientacja nie będzie miała dla nich znaczenia.

Nie ma co się przejmować, bo szkoda czasu marnować na takie osoby, które okazały się nie godne Twojego zaufania, oraz zainteresowania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...