Skocz do zawartości
Forum

Nietolerancja pokarmowa a ciąża


Gość Mamma-mia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Od pewnego czasu razem z partnerem myślimy o ząłożeniu rodziny, tj. o dziecku :) tak więc, jako odpowiedzialny, dorosły człowiek najpierw wole zaznajomić się z tematem :) wśród gąszczu książek, publikacji i artykułów trafiłam na bardzo istotną kwestię diety przyszłej mamy oraz nietolerancji pokarmowej. oczywiście wcześniej zdawałam sobie sprawę z tego, że kobieta (z resztą mężczyzna również) starający się o dziecko powinni zmienić nawyki żywieniowe, zrezygnować z używek i niezdrowego jedzenia, ale temat nietolerancji jest dla mnie czymś nowym. wyczytałam, że właściwie większość populacji cierpi nie nietolerancję, która nie wykryta powoduje stany zapalne w organizmie, a w nastepstwie wiele chorób cywilizacyjnych. jeśli chodzi o przyszłe mamy, to spożywając pokarmy nietolerowane, taka mama gorzej znosi ciąże, jest bardziej narażona na powikłania w czasie niej, a maluszek po urodzeniu jest bardziej narażony na alergie.

co sądzicie o takich testach i diecie, w której eliminuje się to co szkodzi?

Odnośnik do komentarza

Chyba każda kobieta, która chce się starać o dziecko wie czego nie toleruje i tego nie je. Po prostu. Wszedzie też piszą, że dieta kobiet w ciaży nie powinna zbytnio odbiegać od tego co jadła do tej pory. ( oczywiście nie mowię o piciu hektolitrów kawy, i ogólnie używkach) Ale jeśli kobieta jadła warzywa, nabiał to nie powinna tego zmieniać, bo to może wywołać stres a on również może wpłynąć na szanse poczęcia dziecka. Nie popadajmy w paranoję. Jesli któraś źle się czuję to jasne wypadało by zrobić diagnostykę i dowiedzieć się co i jak się dzieje. Ale jesli kobieta czuje się ok, ma świadomość co może jeśća czego nie to oprócz wprowadzenia większej ilosci warzyw nic bym nie zmianiala

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...