Skocz do zawartości
Forum

Ciąża a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych


Gość lulu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Brałam tabletki antykoncepcyjne lecz przerwałam w połowie opakowania za 2 dni współżyłam z chłopakiem z zabezpieczeniem i po 2 dniach nieoczekiwanie dostałam okresu po tygodniu znowu współrzyłam równiez z zabezpieczenie m.Po okresie 2 tygodniu zaczełam mieć objawy jak bym była w ciąży poranne młdosci nie mula mnie tylko słodycze i jka zjem cos kwasnego. Czy moge byc w ciąży

Odnośnik do komentarza

Odstawienie napletek powoduje tzw. krwawienie z odstawienia. Jeśli użyliście prezerwatywy a ona nie pękła, ani się nie zsunęła ryzyko ciąży jest raczej niewielkie. Te objawy mogą być wywołane niestrawnością lub stresem. Zrób test ciążowy dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia91ab

Czy odstawienie tabletek antykoncepcyjnych po 10 dniach spowoduje duże zaburzenia w pracy ogranizmu? To było moje pierwsze opakowanie, nigdy wcześniej nie stosowałam tej metody antykoncepcji. Czułam się bardzo źle, ogromne wahania nastroju, niechęć do wszystkiego etc... Dopiero po weekendzie będę mogła iść do ginekologa...

Odnośnik do komentarza
Gość taki_jeden1989

Cześć,
moja dziewczyna od 8 dni bierze tabletki antykoncepcyjne Mercilon. Niestety od samego początku są problemy...
1) ból brzucha - od początku, ostatnio coraz częściej i silniej
2) co jakiś czas nudności, ostatnio coraz częściej
3) zaczęła jej się pogarszać cera, pojawiać jakiś trądzik

Poczytaliśmy o tych tabletkach i chcielibyśmy się z nich wycofać... Te tabletki chyba po prostu nie są dla niej... W trakcie opakowania podobno nie można tak sobie odstawić, prawda?
Jeżeli tak to mamy jeszcze 2 trudne tygodnie przed sobą bo nie wiadomo kiedy objawy znikną, o ile znikną. Czy możecie coś poradzić? Jak ten czas przetrwać? Czy można jakoś sobie pomóc z tymi objawami, zwłaszcza jeżeli chodzi o bóle brzucha?

I jeszcze takie pytanie - te objawy wskazują, że tabletki chyba nie są zbyt dobrze dobrane - czy to może coś mówić też o skuteczności zabezpieczenia? (na przykład, że jeżeli są tak źle znoszone przez dziewczynę to znaczy że słabo/mocno działają antykoncepcyjnie na nią?)

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...