Skocz do zawartości
Forum

Czy ginekomastia kiedyś minie?


Gość shiBBy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć, czy moja ginekomastia kiedyś zniknie. Wszystko zaczęło się w wieku 12 lat i trwa do teraz 14, prawie 15 lat nie rozumiem całkowicie przebiegu tej choroby, zaczęło się od powiększenia lewego sutka, po kilku tygodniach prawego, a na początku tego roku lewy sutek zmalał, był niewyczuwalny a prawy powiększył. Niedawno prawy zmalał i jest niewyczuwalny a lewy się powiększył. Czy ta ginekomastia kiedykolwiek mnie zostawi? dodam, że mam od kilku lat jakąś górkę za lewym uchem i powiększone węzły chłonne na szyi. Przez tą chorobę miałem myśli samobójcze, ponieważ nie można chodzić prosto z uniesioną głową, bo ktoś zobaczy te suty, lub nosić białych t-shirtów, nie można pokazać klaty ani nic.

Odnośnik do komentarza

Ponieważ rok temu powiedziałem im, że chciałbym iść do lekarza w związku z tą ginekomastią. Poszedłem, ale to spotkanie było na bilansie, lekarz totalnie zlał sobie moją obecność, nie powiedział żeby udać się do endokrynologa ani nic. Powiedział tylko, że to zniknie co potwierdziło mamę w swoim przekonaniu i teraz będzie powtarzać jego słowa jak następnym razem się zapytam

Odnośnik do komentarza

Doskonale Cię rozumiem. To jest megaupokarzająca sytuacja. Tym niemniej nie przejmuj się, bo w Twoim wieku z powodów hormonalnych robi się to samo i powinno samo przejść. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jednak jest jedno "ale".
Jeśli masz nadwagę albo jesteś otyły to Twój problem nie tylko, że nie zniknie ale może się pogłębić.
Radzę się przełamać i pogadać z rodzicami. Wizyta u lekarza ( nawet prywatna ) fortuny nie kosztuje a powinno Cię to uspokoić.

Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu jednak poszłabym do lekarza. Jeśli nie przeszło do tej pory, to moim zdaniem mała szansa, że tak sobie przejdzie samo. Chyba lepiej zareagować, wyleczyć i mieć to z głowy. To, że jeden lekarz zbagatelizował sprawę nie oznacza, że inny nie potraktuje tego poważnie. Idź do jakiegoś lekarza rodzinnego i powiedz, jaka jest sytuacja. Powinien Cię skierować na dalsze badania.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj spróbuję się zapytać. Kiedyś miałem nadwagę, zacząłem ćwiczyć i jest sporo mięśni, mimo że ważę 80 kg przy 180 cm to ludzie dają mi 73-75kg. Klatka jest bardzo ładnie umięśniona, ale co z tego jeśli jest ginekomastia i nie może być w całej okazałości.

Odnośnik do komentarza

~mgmg
Powiedz mamie, że chcesz poradzić się lekarza, jak ukrywać ginekomastię, np. czy da się jakoś 'zasuszyć' brodawki, żeby nie ciekło. Powiedz, że cierpisz psychicznie.
Może z tatą masz lepszy kontakt?

Zaraz .... zaraz .... czy ja dobrze Cię zrozumiałem ?
Czy Ty uważasz, że ginekomastia jest równoznaczna z laktacją u mężczyzny ?

Odnośnik do komentarza

~shiBBy
Co z tego, że jestem w miare przystojny, wysportowany jak przez takie g*wno nie mogę żyć pełnią życia :(

A Ty może nie przesadzaj ... co ?
Pogadaj z mamą jeszcze raz. Może nie uświadomiłeś jej należycie tego, że ta sytuacja jest dla Ciebie dużym dyskomfortem .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...