Skocz do zawartości
Forum

Sucha skóra, poprzecinana bruzdami, bez linii papilarnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat. Od ponad 2, 5 roku zmagam się z problemami skórnymi. Zaczęło się od zwykłej suchej skóry na palcu, a teraz przeszło na znaczą część obu rąk. Skóra jest sucha, czasem popękana, rzadko swędzi, uwydatniły się bruzdy w skórze, a linie papilarne są prawie niewidoczne w miejscach, które choroba objęła. Mam to aktualnie na dłoniach i troszkę na skórze zewnętrznej rąk. Leczyłam się różnymi maściami u dermatologa na NFZ. Zaleczały, pomagały, ale nie do końca. Ostatnio mam maść Elocom, ale słabo na mnie działała. Miałam wręcz wrażenie, że objawy w niektórych miejscach się nasiliły. Nie mam żadnych innych objawów. Kiedyś w lecie w tych miejscach porobiły mi się krostki. Po wyduszeniu pojawił się płyn i po chwili znowu napełniły się płynem. Ale zniknęły. Miałam badanie czy to nie jest drożdżyca i nic nie wyszło. Była mowa, że to egzema (chyba), teraz, że alergia. Są jakieś badania, dzięki którym mogę się dowiedzieć, co to jest? Może ktoś ma podobne objawy? Załączam zdjęcia z internetu z podobnymi objawami. Tam są jeszcze krosteczki, których u mnie nie ma. Skóra jest sucha tylko z bruzdami. Nie swędzi, nie piecze...
Proszę o radę.
Z góry dziękuję :)

monthly_2014_10/sucha-skora-poprzecinana-bruzdami-bez-linii-papilarnych_1917.jpg

monthly_2014_10/sucha-skora-poprzecinana-bruzdami-bez-linii-papilarnych_1918.jpg

Odnośnik do komentarza

Tak, miałam podobne badanie. Było ono na stwierdzenie czy to drożdżyca, ale wyszło jednak, że to nie to. Moja mama pytała jeszcze pani, co to robiła czy wie, co to może być. Ta stwierdziła, że nie ma pojęcia.
Dlatego piszę tu. Martwi mnie, że to się ciągle rozszerza. Nie wiem czy tak może być w egzemie i innych tego typu chorobach. Dziękuję bardzo za jakikolwiek odzew.

Odnośnik do komentarza

Teraz poczytałam trochę o atopowym zapaleniu skóry i już sama nie wiem czy to może być to. Mnie te zmiany skórne w ogóle nie swędzą. Po prostu są i się dalej niestety rozszerzają. Czasem jak skóra jest bardzo sucha to trochę pęka i boli jak rozszerzam palce. Mam wrażenie, że nawet jakbym ciągle natłuszczała i nawilżała ręce to te bruzdy dalej będą się rozprzestrzeniać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...