Skocz do zawartości
Forum

Nieregularne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży


Gość tabletki12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tabletki12

Witam,
Dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę z 3 blistra tabletek antykoncepcyjnych "Asubtela". pierwsze opakowanie brałam do końca i od razu rozpoczęłam drugie (bez przerwy). Przerwałam tydzień przed końcem blistra i zrobiłam 7 dniową przerwę, a później rozpoczęłam 3 opakowanie tabletek. Podczas brania 3 opakowania zdarzyło mi się zapomnieć wziąć dwie tabletki (w 2 i 3 tyg.) Wczoraj współżyłam z moim chłopakiem bez gumki. Nie było wytrysku, ale wiem, że z penisa może się "wysączyć" nasienie. Czy w takie sytuacji mogłam zajść w ciążę? Kiedy powinnam zrobić test lub udać się do lekarza, żeby to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza

Witam, biore tabletki antykoncepcyjne od kilku meisiecy, zawsze bralam regularnie, jednak to opakowanie (12 tabletka) biore codziennie o innej godzinie. bralam zawsze o 15 i nie przekraczalam do 5h spoznienia. czy musze sie dodatkowo zabezpieczac?

Odnośnik do komentarza

Generalnie powinno się brać tabletki antykoncepcyjne o tej samej porze, ale przyjmuje się, że opóźnienie nie przekraczające 12 godzin nie zwiększa ryzyka zajścia w ciążę. Jeśli nie pamiętasz o zażywaniu tabletek, to polecam aplikację Różowe Lusterko - bardzo przydatna nie tylko jako przypominajka :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...