Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na chudszą talię i smuklejsze nogi


Gość Rosiii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nazywam się Patrycja. Ważę 56 kg. Mam 171 wzrostu, 18 lat. Jeśli chodzi o a aktywność fizyczną to jest z tym u mnie bardzo ciężko. Większość dnia spędzam leżąc z laptopem na kolanach. Siedzę często w domu , ponieważ szkołę mam zaoczną i nie mam innych zajęć. Kiedyś próbowałam się odchudzać ale nie jadłam prawie wcale co spowodowało złe samopoczucie i faktycznie schudłam lecz zrezygnowałam potem z tej męczarni. W mojej rodzinie nie wystąpiła otyłość. I ja też nie mam z tym problemu. Nie choruję na choroby przewlekłe. Jem około 5 posiłków dziennie, niestety uwielbiam jeść i to jest problem. Jem wszystko nie patrzę na to czy jest bardzo kaloryczne czy nie. Potrafię w dzień przykładowo zjeść tosty, obiad czyli ziemniaki schabowy salatka potem za godzinke znów zrobić sobie jakieś kanapaki po jakiś dwóch godzinkach znów jakąś jajecznicę czy coś w tym stylu. Tak chodzę i podjadam. Mam aż 70 cm w tali co bardzo mnie denerwuje.. Jestem modelką i nie powinnam mieć tyle. Ogólnie wyglądam dobrze ale talia powoduje , że jestem automatycznie grubsza.Nawet przed rozebraniem sie wszyscy mowia ze jestem taka szczuplutka a jak się rozbiorę to że przytyłam . Źle to wygląda. Ona jest moim najgorszym problemem. Bardzo proszę o pomoc co mam robić by była szczuplejsza, jakas dieta jakies cwiczenia? Cokolwiek.... I chciałabym też ujędrnić nogi i pośladki co mam zrobić by tak się stało? Dziękuję z góry. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie musisz się odchudzać gdyż Twoja waga jest za niska. Twoje BMI wynosi 19, 2 i wskazuje na niedobór masy. Jeśli chcesz zmniejszyć obwód talii polecam kręcenie hula hopem, oraz następujące ćwiczenia:
1. Stajemy w lekkim rozkroku.Ręce kładziemy na głowie. Nogi lekko uginamy w kolanach i obracamy tułów w lewo. Pamiętamy, by odcinek lędźwiowy kręgosłupa był wyprostowany. Wytrzymujemy w tej pozycji 7-10 sekund. Powtarzamy ćwiczenie, wykonując skręt tułowia w prawo. Rozluźniamy napięte mięśnie. Ćwiczenie wykonujemy 10 razy na każdą ze stron.
2. Klękamy, opierając tułów na prawym ramieniu.Prawym kolanem staramy się dotykać lewego ramienia. Następnie prostujemy lewą rękę i prawą nogę utrzymując je w pozycji równoległej do podłogi przez 7-10 sekund. Rozluźniamy mięśnie grzbietu i brzucha. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.
Na nogi proponuję jazdę na rowerze, orbitrek, skakanie na skakance, jazdę na rolkach, przysiady i półprzysiady.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...