Skocz do zawartości
Forum

Gwałtowne przytycie


Gość 10283903

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem załamana. Kilka lat temu doprowadziłam do wagi 70 kg, pózniej zmieniłam styl żywienia zupełnie. Zero fast-food'ow , słodkiego itp .
Schudłam i przez pół roku trzymałam wagę - 55 kg / 169
Jem maksymalnie 1500 kalorii dziennie, jak ćwiczę to trochę więcej. Przez ostatnie 3 tygodnie sobie "pofolgowałam " . Jadłam tyle kalorii co zawsze ale nie było normalnych posiłków tylko np obiadu kiełbasa z grilla, na kolację pizza, w miedzyczasie tort itp. Nie chciało mi się robić normalnego jedzenia, co nie znaczy ze przez całe 3 tygodnie tak się żywiłam. Może łącznie z tydzien, ale ogolnie zaniedbałam diete. I wchodzę kilka dni temu na wagę (na czczo ) i widze...60 kg !
Wazylam sie w roznych miejscach, nawet poszlam do apteki oczywiscie na czczo i wciaz tyle samo.Po jedzeniu nawet 62kg. Co ja mam zrobić i dlaczego tak sie stało? Przeciez to nie moze byc efekt jojo

Odnośnik do komentarza

To rzeczywiści może być efekt jo-jo, ale nie przejmuj się - Twoja waga jest normalna przy wzroście 169 cm. Nawet jak byś przytyła jeszcze 5-6 kg Twoja masa ciała dalej mieściła by się w normie. Dieta, którą stosowałaś była zbyt restrykcyjna - 1500 kcal ledwie pokrywało Twoją podstawową przemianę - czyli energię niezbędną do prawidłowej pracy Twojego układu oddechowego, pokarmowego i podtrzymania innych podstawowych funkcji organizmu. Taki tryb życia spowodował, że jak tylko dostarczyłaś sobie kalorie w nadmiarze Twój organizm automatycznie nastawił się na ich kumulację w komórkach - na wypadek dalszych epizodów wygłodzenia. Spożywanie tak niskiej ilości kalorii może spowodować w przyszłości znaczne osłabienie funkcji organizmu, mózgu, a nawet wywołać poważne dolegliwości zdrowotne - w szczególności jeżeli dalej się rozwijasz i jesteś młodą osobą. Radzę przestać się przejmować liczeniem kalorii i dietą, a zadbać o zdrową, smaczną i zróżnicowaną dietę. Podejdź do tematu swojego wyglądu z większym dystansem i pomyśl o sowim zdrowiu.

Odnośnik do komentarza

Mam wytłumaczenie naukowe ... zastanówmy dlaczego powstaje efekt jojo ... może nikt tego nie bada .. ale to poprostu nadmiar insuliny w organizmie który tylko czeka na rozładowanie jak broń na nasze wczesniejsze nawyki zywieniowe ... Czai się abyś była zdrowa... Gdy tylko sobie pofolgujesz zaraz Cie broni ... /Jeżeli wiesz jak działa ... to wszystko juz jest jasne jeżeli nie .... to chwila na troszeczke wiedzy/ A więc zaczyna działać w nadmiarze... bo Cie broni przed nadmiarem cukrów prostych i wszystko co moeże wrzuca jako zapas do komorek ... jak jest jej /czyt. insuliny/ za dużo włącza się wątrąba która ją przychamowuje i wurzuca z siebie ogromne ilości zapasów cukrów abyś nie miała go za mało i jeżeli wszystko się rozstraja zaczyna się ciągła fala Obrony Twojego mózgu aby miał cukier i insuliny abyś miała odpowiedni jej poziom ... To doprowadza do tego że zawsze czujesz się głodna bo wątrobą musi regenerować Glikogen /taki hormon który pod wpływem Glukagonu z trzustki zamienia się w glukozę/ by bronić Cie przed nadmiarem insuliny .... a insulina której jest nadmiar wszystko szybko przekazuje do komórek ... Więc trzeba jeść regularnie ... nie wiem czy jest moment w którym Nasz organizm pojmnie że aż tak nie musi nas bronić ... Ale myslę że długi czas takich złych nawyków żywieniowych doprowadził do tego że miesiąc czy nawet rok diety to stanowczo za krótko dla naszego Układu hormonalnego działającego w służbie Naszego Zdrowia
Pozdrawiam
No cóż Trzustka to ważny organ i on broni nas przed Samymi Nami ... :) a że w taki sposób ... Nikt nie powiedział że będzie lekko :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...