Skocz do zawartości
Forum

Wątpliwości co do ślubu


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zgadzam się ,że podejmując różne decyzje doradzamy się innych,
ale co do za mąż pójścia to powinna być samodzielna decyzja,
bo nikt nie zna Twoich uczuć, a jak zaczynasz mieć wątpliwości to dobrze nie wróży temu związkowi,bo tu trzeba być pewnym,
widocznie coś przestało Ci odpowiadać w partnerze albo może związek małżeński w ogóle Cię przeraża,wtedy by warto odłożyć decyzję o ślubie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość hbhbhbhbhbhb

~Anna123465.
chyba sie juz troche pogubilam nawet w tym co czuje i nie wiem jak to ogarnac..

dlatego pomyślałam o dzienniczku uczuć. nie powiem Ci jak długo go prowadzić... wszystko zależy od Ciebie, czy masz na to chęć, czy czujesz taką potrzebę... a prowadzisz aż do skutku:) czyli do momentu, kiedy masz już rozeznanie w uczuciach takie jak chciałaś/oczekiwałaś... są na ten temat informacje w sieci. fajne ćwiczenie, dziennik trzeba prowadzić na bieżąco, codziennie i najlepiej wieczorem (wystarczy usiąść na 5min., przypominasz sobie sytuacje, które miały miejsce w tym dniu i uczucia z nimi związane. pomocne w tym ćwiczeniu są gotowe rozpiski z uczuciami - takie ściągi:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ka-wa
Ja zgadzam się ,że podejmując różne decyzje doradzamy się innych,
ale co do za mąż pójścia to powinna być samodzielna decyzja,
bo nikt nie zna Twoich uczuć...

Popieram ka-wę.
Aniu, fajnie, że jesteś rozważna, że ważnych decyzji życiowych nie podejmujesz ot tak, bez zastanowienia, że próbujesz doradzać się innych, rozważyć wszystkie "za" i "przeciw". Pamiętaj jednak, że my na forum nie znamy ani Ciebie, ani Twojego Narzeczonego, zatem trudno nam stwierdzić, czy pasujecie do siebie, czy będziesz z nim szczęśliwa. To jak wróżenie z fusów.

Fajny pomysł poddał ktoś z dzienniczkiem uczuć - jeśli masz wątpliwości, co czujesz, warto taki dzienniczek prowadzić dla samej siebie. Nikt jednak nie powie Ci wprost, czy masz być z partnerem i brać ślub, czy raczej poczekać albo się w ogóle rozstać. To są zbyt poważne decyzje życiowe, By cokolwiek doradzać. Mimo różnych wątpliwości i trudności, decyzję musisz podjąć sama. Może w rozeznaniu uczuć pomoże Ci czas, dlatego nie radziłabym spieszyć się ze ślubem, tym bardziej, że jesteś młodziutka (i podejrzewam, że Narzeczony też młody ;D).

Czy każda przyszła Panna Młoda ma wątpliwości przed ślubem? Chyba nie ma reguły. Rozmawiałam z wieloma dziewczynami (sama jestem w wieku "poborowym") przed ślubem i niektóre były pewne na 100% i nie miały żadnych wątpliwości, a niektóre jednak zastanawiały się i miały jakieś obawy. Możliwe, że o tym decyduje też długość relacji, jakoś relacji z partnerem...

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

bardzo dziekuje za pomoc.. chyba zdecyduje sie prowadzic taki dziennik gdy zamowilismy sale to troche mnie to przerazilo teraz jest ciut lepiej. Wsumie wiem ze z nikim innym nie chcialabym byc wiec te watpliwosci wynikaja chyba bardziej z tego ze po slubie wszystko sie zmieni wkoncu dzieli sie z kims zycie i nie jest sie zupelnie niezaleznym jak do tej pory

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...