Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed wyprowadzeniem się do miasta


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,otóż mój problem jest dziwny,mianowicie nie chcę i boję się wyprowadzić do miasta(niestety ,sprawy rodzinne mnie do tego zmuszają).Całe życie mieszkam na wsi,nie wyobrażam sobie mieszkać w tym ciągłym hałasie (wiem,moge mieszkac w takiej części miasta,gdzie jest zaciszniej,ale to nie zależy ode mnie ,to zależy od ceny mieszkania i czy akurat na takie trafie :/),nie nawidzę tego ciąglego pośpiechu i tej ANONIMOWOŚCI.Tak - to mnie najbardziej chyba przeraża ,to ,że na wsi się wszyscy znamy pogadamy,a w mieście to jest tak troche dziwnie,każdy żyje swoim życiem,często jest tak ,że niektórzy nie znają swoich sąsiadów z naprzeciwka- oj,znam takie przypadki.No i rachunki,też jak dla mnie są przerażające - mieszkanie,jedzenie,ubrania,media ,studia.. - jak to wszystko poopłacać z marnej pensji ? Na prawde podziwiam ludzi,którzy dają rade w mieście,jednak na wsi jest troszke łatwiej. Nie wiem co już o tym wszystkim myślec.

Odnośnik do komentarza

Moze pomysl o tym w inny sposob, ze jest to kolejne doswiadczenie w twoim zyciu. Kazda zmiana budzi lek, nic dziwnego ze cie to przeraza. Sam w obcym miejscu, bez niczyjej pomocy... Ale pomysl tez jakie mozliwosci masz w miescie. Masz kino, teatr, puby. Innych ludzi. Masz wiele rzeczy z ktorych mozesz korzystac. Nie boj sie samotnosci, na pewno znajdziesz kogosz kim mozesz sie zaprzyjaznic. Wydaje mi sie ze bardziej boisz sie zmiany niz zycia w miescie. A le kazda miana powoduje ze uczymy sie wiecej niz do tej pory umielismy. Zycze ci tylko pozytywnych zmian. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Chcesz kupić mieszkanie, czy wynająć?
Zakładam, że wynająć.
W centrum są najdroższe, dalej, gdzie jest większy spokój, tańsze. Za to dojazdy bardziej kłopotliwe.
A może wynajmiesz tylko pokój?
Koszty są o wiele mniejsze.
A może poszukasz pod dużym miastem, na obrzeżach, tam jest i taniej i bardziej zielono. /znowu ten dojazd /
Życzę powodzenia. Początki będą trudne, ale szybko się przyzwyczaisz.

Odnośnik do komentarza

Życie na wsi może jest łatwiejsze dla kogoś kto tam zawsze mieszkał. Jednak jak się przeprowadzisz nie będziesz musiała spotykać koleżanki z którą nie chcesz mieć kontaktu :) W mieście nie jesteś zmuszona cały czas spotykać tych samych osób. Masz duży wybór kogo chcesz poznać.

Odnośnik do komentarza

Mieszkałam i na wsi, i w mieście, więc mogę stwierdzić z autopsji, że każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. ;) Karo92, myślę, że obawa przed mieszkaniem w mieście wynika bardziej z lęku generalnie przed zmianą. Jeżeli do tej pory przez całe swoje życie mieszkałaś na wsi, a teraz masz zmienić miejsce zamieszkania na miasto, to nic dziwnego, że się boisz, masz jakieś wątpliwości. Postaraj się jednak podejść do tej sytuacji, do tej zmiany jako do wyzwania, nowej lekcji w swoim życiu, a nie zagrożenia i czegoś strasznego, czego nie polubisz czy nie zaakceptujesz. Trzymam za Ciebie kciuki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...