Skocz do zawartości
Forum

Niski poziom plemników w nasieniu a planowanie dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

witam , kto sie zna i umiałby powiedzieć jakie mamy szanse na potomka by go począć , chodzi o to że od 2 lat staramy sie i nic ja wszystkie badania porobiłam łacznie z owulacja hormonalna i jestem w stanie rodzić . Dziś byliśmy z narzeczonym u lekarza dowiedzieć sie jakie ma wyniki z badania płodności - nasienie , okazuje sie że ma zbyt niski poziom plemników . Co to oznacza wogule zostaliśmy skierowani do klinki palanowania rodziny , ale chciałmbym wstępnie wiedzieć czy mamy szanse na potomka .

Odnośnik do komentarza
Gość marcelina11

hej, nie jesteś sama.
My sie staramy prawie 3 lata.
Nasze wyniki są jak najbardziej ok i nie ma żadnych przeciwwskazań żebyśmy nie zostali rodzicami. A jednak - chyba już tak zostanie.
Zabieg in vitro też sie nie powiódł więc stwierdziłam, że muszę kupić kota i to będzie moje zastępcze dziecko.

Co do drugiej części pytania, słyszałam że kobieta może dostać domacicznie jakiś płyn który umożliwia dłuższą żywotność plemników więc według mnie szansa jest.

Odnośnik do komentarza

aha , a robiłaś badania pod kątem hormonalnym tarczycy , mówię tak bo moja bratowa też nie mogła zajśćw ciaże ale jak poszała prywatnie do lekarza to i wyszło że ma zaniski hormon tarczycy odpowiadajacy zachodzenia w ciaże dostła leki i ma 2 cudnych chłopców . Zobaczymy jak to bedzie choć martwie sie bo laka nam lecą a mój tym bardziej jest po 40 i zaczyna sie denerwować że jak pocznie dziecko to bedzie mieć 50 lat , dostał do brania od lekarza cynk ale ja też podejrzewam że to i dieta ma wpływ na człowieka bo jest wegetarianinem ale za mało je warzyw i owoców i może też sa z tad problemy . Sa już nie wiem co myśleć i robić .

Odnośnik do komentarza
Gość marcelina11

Byłam ostatnio u endokrynologa 5 mcy temu. Leczę sie na tarczyce więc wszystko jest pod kontrolą.
Denerwuje mnie tylko, że wszyscy do okloła zachodzą w ciążę z łatwością i nawet nie wiedza co to znaczy starać sie o dziecko a potem udzielają ci jakichś rad mówiąc coś o czym nie mają pojęcia.

Odnośnik do komentarza

słuchaj jeżeli ty jesteś pod kontrolą i twoje wyniki badani sa wporzadku z badaniami hormonów owulacyjnych a to badanie robi sie tylko przez krew i też jest ok , to wybacz może leży problem w partnerze twym może ma problem z nasieniem a jak nie jest przebadany to nie dowiecie sie . Albo po porostu wyluzuj daj organizmowi naturalnie działać a może uda sie w nie spodziewnym momencie dzidzia , nie zawsze jest tak jak chcemy zaplanujemy . Mój ukochany ma niski poziom plemników i stad problem u nas z dzidzią . jeśli jesteście z mężem / narzeczonym młodzi to wyluzujcie i żyjcie normalnie nie skupiajcie sie tylko na poczeciu . Ja tak zrobiłam i guzik dopuki nie przekonłam swego na badania płodności .

Odnośnik do komentarza
Gość marcelina11

Mój mąż miał robione badania na płodność, gęstość spermy, ruchliwość plemników itp bo jak sie robi in vitro to jest cała masa tych badań. Wszystko przeszliśmy.
Próbuję wyluzować,, ale wiesz po 3 latach stań nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza

rozumiem was i współczuje że czekacie tyle lat już na dzidzie wasza wymarzoną , tylko powiedz mi co ja mam zrobić jak móju ukochany unkia seksu ze mna nasze życie erotyczne prawie nie istniej w zeszłym roku do zbliżenia doszło w październiku po moim powrcie z Polski do domu UK , a następny stosunek był w tym roku w kwietniu 14 i do tej pory nic i nie zanosi sie że coś bedzie . A jak już to na jesieni jak mój z urlopu wróci z Pl na poczatku października wiec nie wiem już sama co robić . A ty z mężem pojedzcie gdzieś na urlop w jakieś miejsce romantyczne dajcie se luz a może sie uda ........

Odnośnik do komentarza

po 9 latach oddania poświecenia sie rodzinie i memu mężczyźnie wspierania go w jego najtrudniejszych chwilach życia usłyszałam od niego seks mnie nie kręci z tobą znudziłaś mi sie , czóje sie upodlona i upokorzona bo wszystkie sprawy za niego załatwiam i w domu robie on tylko pracuje 6 dni po 12 h i je i ciagle słysze jestem zmeczony . Mam żal do niego i jest mi przykro wie i nawet słowa przepraszam nic jakby sie ni nie stało .........
Bardzo mnie to boli

Odnośnik do komentarza

cześc , dziewczyny powiedzcie mi jakie mam szanse aby zajśc w ciaże z moim mimo że on ma niski poziom plemników . wiec wam przedstawie tak : okres miałąm 21 / 12 / 14 r i potem miałam 19 / 01 / 15 r i wczoraj sie z moim kochaliśmy zaznaczę że miałam przezroczysty śluz i wysoka ochote na sex bo nawet odczuwałam ból jajników . Wiec niech któraś powie jest jakaś szansa że moge być teraz .

Odnośnik do komentarza

CZEŚĆ Marcelina11 , powiedz mi czy w przypadku mego partnera byłby jakieś szanse na to żeby zaszła z nim w ciaże . Chodzi o to że miesiaczke miałam 19 stycznia tego roku , kochaliśmy sie 24 stycznia , 28 styczeni oraz 3 lutego 2015 roku ostatnie cykle miesiaczkowe moje sa po 29 dni . miesiaczke miałam dostać 19 lutego a dostałam 16 dzień po stosunku czyli 15 był stosunek ale nie miałam typowych objawów na okres ani napiecia przedmiesiaczkowego co zawsze miałam i to mnie dziwi , bo byłam w dobrym humorze ale jak 16 zaczełam krwawić to do wczoraj miałam dziwne ostre bóle w macicy - skurcze . Zaznaczę tylko że mój partner ma niski poziom plemników i jesteśmy u specjalisty pod kontrolą i po wszelkich badaniach jakie doktor zlecił . Ja dodam że od 9 lat mam niedoczynnośc tarczycy i regularnie biore leki .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...