Skocz do zawartości
Forum

Kiedy test ciążowy jest wiarygodny?


Gość niewiem

Rekomendowane odpowiedzi

witam, moja dziewczyna zażyła tabletkę 72 po po upływie 35 godzin. 5 dni od stosunku (licząc bez dnia stosunku) wykonaliśmy test ciążowy, nie pamiętam nazwy ale teoretycznie można go wykonać po upływie 3 dni. Test wyszedł negatywny. Czy jest on wiarygodny ?

Odnośnik do komentarza
Gość mlodzinks

jak ja wykonywałam test to zawsze było napisane, że wynik będzie najbardziej wiarygodny po dniu spodziewanej miesiączki. Tam chodzi o jakiś hormon, który produkowany jest kiedy kobieta jest w ciąży przez łożysko chyba… jakoś tak

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju test robiliście. Test domowy polega na tym, że wykrywa w moczu hCG, czyli gonadotropinę kosmówkową. Najlepiej w dzień planowanej miesiączki i z moczu porannego bo jest bardziej zagęszczony. Tu jest dokładnie opisane jakie są rodzaje testów i jak działają http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-jak-dziala.

Odnośnik do komentarza
Gość Maśśśśka

Witam. Biore tabletki antykoncepcyjne regularnie. Nie wiem dlaczego ale napadły mnie dziwne myśli że mogę być w ciąży. Zrobiłam test ciążowy jakieś 17 dni po stosunku i wyszedł negatywny. Czy jest on wiarygodny po takim czasie?

Odnośnik do komentarza
Gość kamila933

Witajcie kochane ... mam do Was pytanie. Współżyłam z chłopakiem 1 lipca i w związku z obawami że mogło zajść zapłodnienie zrobiliśmy test Beta hcg z krwi po 10 dniach od domniemanego zapłodnienia - otrzymałam wynik < 1,0 . Moje obawy potęguje fakt ,że mam bardzo nieregularne miesiączki i w zasadzie nie wiem w którym miejscu cyklu była w tym czasie . Z tego co udało mi się wyczytać na forum plemnik może żyć w drogach rodnych nawet do 7 dni ... Więc kiedy w moim wypadku test Bhcg z krwii będzie wiarygodny ?

Czy wystarczy odczekać 2 tygodnie ( 1 tydzień życia plemnika + 1 tydzień na zagnieżdżenie zarodka ) ?

Proszę Was o pomoc dziewczyny ! bardzo się boje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...