Skocz do zawartości
Forum

Jasnobrązowe plamienia i zimno w jajnikach przy endometriozie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W kwietniu 2014 (po paru latach szukania przyczyny wielu dolegliwości) pani doktor stwierdziła u mnie endometriozę. Miesiączki były zawsze bardzo bolesne,tak jak i stosunki (od samego początku). Mam także zaparcia, bóle przy oddawaniu moczu i parę innych objawów. Od miesiąca przyjmuję Logest. Po ok.tygodniu pojawiły się smoliste upławy, teraz są jasnobrązowe i słabsze. Niestety ból przy stosunku jest niezmienny. Dodatkowo czasem pojawia się dziwne uczucie zimna w jajnikach. W związku z tym mam parę ważnych pytań. Czy te upławy mogą być zalegająca krwią, która nie wydostawała się przy miesiączce z powodu choroby? Czy wciąż istnieje szansa, że przy dalszym braniu Logestu bóle ustąpią czy raczej powinnam się nastawiać na laparoskopię? Czym może być to dziwne uczucie "mrożenia" jajników? Naprawdę się martwię i mam już tego dosyć. Męczę się z tym odkąd pamiętam a mam dopiero 20 lat..

Odnośnik do komentarza

Jedynym badaniem jakie potwierdza endometriozę jest laparoskopia. Przeszłam przez to wszystko więc wiem. Na Twoje pytania nie potrafię odpowiedzieć, bo "mrożenia" jajników nie mam. Nie wiadomo czy Logest pomoże. Raczej nastawiłabym się na laparo i później bierze się Visanne. Proponowałabym skonsultować z jakimś fachowcem od tych spraw, bo dziwne, ze lekarz zdiagnozował endometriozę bez laparoskopii. Mój od razu mnie wziął do szpitala.

Odnośnik do komentarza

Ok, faktycznie troszkę źle to ujęłam. Moja lekarka przypuszcza endometriozę. Po badaniu i wysłuchaniu moich objawów, powiedziała, że podejrzewa tę przykrą chorobę. Logest "coś tam" zdziałał, podczas stosunku mój chłopak wyczuł lekką zmianę, po prawej stronie pochwy nie ma już "blokady", która ponoć wcześniej nie pozwalała na głębszą penetrację. Niestety bóle zostały i "blokada" po lewej też..Nie wiem już co się tam dzieje..;x

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...