Skocz do zawartości
Forum

Nauka załatwiania się na nocnik


Gość mambu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z moja corka. Wiktoria ma 2,5 roku i uczy sie zalatwiac do nocnika. Nie uczylam jej wczesniej bo sadzilam ze jest na to zawczesnie. Nie dawala znakow ze jest gotowa i nawet nie chciala na niego siadac. Pewne osiagniecia juz mamy bo kiedy posadze ja na nocniku to zrobi sama, ale raczej na niego nie wola i dosc czesto robi siku na podloge. Jedni mowia mi ze obudzilam sie zapozno a nuektorzy jak moj maz ze sama bedzie wiedziala kiedy i wklada jej pieluche. Prosilabym o porade eksperta.

Odnośnik do komentarza
Gość Lebiotka

możesz też jej mówić że jest duża a duże dziewczynki nie robią siusiu na podłogę. I pokazywać że mama też nie nosi pieluchy. Jak zawoła i zrobi siusiu w nocnik to nagrodzić ją czy chociażby pochwalić,.

Odnośnik do komentarza

Próbowałam już takiego sposobu ale ona wie ze dostanie ciuciu od taty czy babci za nic i moje starania poszły na marne. Staram się ją nauczyć już od miesiąca. Raz zrobi a raz nie. Czasem mam wrażenie że robi mi na złość bo śmieje się jak nasika na podłogę i przynosi mi mopa.

Odnośnik do komentarza
Gość Lebiotka

to pogadaj z mężem i babcią, że nie mogą tak się zachowywać, że tym sposobem to robią dziecku wodę z mózgu i potem będą problemy. Na drugi raz jak przyniesie mopa to powiedz, że tatuś będzie sprzątał i mu go wręcz, może jak wytrze kilka razy siku córci to się opamięta
Po za tym nagrodą nie musi być nic słodkiego, może to być np naklejka. Np zrób z nią tablicę i niech zbiera naklejki, jak przez cały tydzień uzbiera np 7 naklejek to kupisz jej jakąś zabawkę, albo coś innego.

Odnośnik do komentarza
Gość Jes Reliance

Witaj, jeśli moczenie byłoby wtórne - tzn mała wcześniej nabyłaby kontrolę nad pęcherzem, a potem ponownie zaczęła się moczyć - wtedy można by mówić, że jest to moczenie sytuacyjne- czyli wskutek silnych przeżyć. ale ona po prostu jeszcze nie nauczyła się kontrolować pęcherza :) W tym celu musi SAMA ZDECYDOWAĆ. tak tak, dwuletnia panienka musi sama zdecydować, ze chce korzystać z nocniczka :) Proponuję wykorzystać ciepłe dni i ruszyć dwutorowo:
po pierwsze: zaopatrzyć się w zapas rajstopek, zakładać majteczki i rajstopki bez spodni i bez spódniczki. Zapowiedzieć jej: "Twoje siusianie to twoja sprawa, mamusia nie będzie się wtrącać. Tu masz nocniczek, jak będziesz chciała to siadaj i siusiaj". Po czym.. pozwolić jej siusiać w majteczki :) To potrwa jeden - góra dwa dni. Magicznie sprawi, że rozpaczliwe zapragnie sikać na nocnik, z tego prostego powodu, że... będzie jej zimno i niewygodnie w mokrych rajstopkach. ABY OSZCZĘDZIĆ SOBIE STRESU, PRZYKRYJ NA TEN KRÓTKI CZAS KANAPĘ/FOTEL/ŁÓŻKO NARZUTAMI, ŻEBY NIE ULEGŁY ZABRUDZENIU MOKRYMI RAJTUZKAMI ;) I absolutnie, absolutnie nie wtrącaj się w to, czy ma mokro czy sucho, czy siedziała na nocniczku czy nie. Uznaj, że jej siusianie to jej sprawa, bo tak jest, tylko ona sama może się tego nauczyć. Wyobraź sobie, ze ktoś ciebie pyta co chwila, czy siusiałaś i czy nie popuściłaś - niezręczne, prawda? Dla dzieci też...
Pozdrawiam i życzę powodzenia
mama 16 odchowanych dzieci (2 rodzonych i 14 przybranych) :)

Odnośnik do komentarza
Gość Lebiotka

moim zdaniem to głupi pomysł, przepraszam za to stwierdzenie. Przecież dziecko przez coś takiego może złapać infekcje, odparzyć się czy przeziębić. 2 latka nie będzie rozumieć że dlatego że siusiała w majtki teraz ją boli... moim zdaniem zbyt wielkie ryzyko

Odnośnik do komentarza

Heh. Jest troche ciezko ale postepy wieksze sa. Ona potrafi kontrolowac pecherz bo chodzi sie zalatwiac oczywiscie w majtki w swoje ulubione miejsce. No i na dworze w chlodniejsze dni musze jej zalozyc pueluche czego nie chcialabym robic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...