Skocz do zawartości
Forum

Bolesne sutki a skutek uboczny antykoncepcji


Gość mmmagdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mmmagdalena

Witam, od 4 dni dość dokuczliwie odczuwam bolesnosc piersi (a wlasciwie sutkow). Jest to moje drugie opakowanie ovulastan forte, przy pierwszym nie mialam takich dolegliwości. W trakcie miesiąca współżylam z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia, a bol pojawil się 10 dni po stosunku. Czy jest się o co martwić czy to skutek uboczny tabletek?

Odnośnik do komentarza

Jesli bierzesz tabletki zgodnie z instrukcja, nie pomijasz tabletek i bierzesz o stalych porach to ciaza jest raczej niemozliwa.Mozliwe, ze jest to skutek uboczny, pamitam ze jak kiedys bralam antykoncepcje, to takze mialam obolale piersi.

Odnośnik do komentarza
Gość mmmagdalena

Biore je regularnie, fakt że ze dwa razy mialam trochę problem z ich polknieciem, ale po popiciu wodą zawsze ostatecznie przechodzily, a nawet jak sie ciut zaczely rozpuszczac w ustach to to chyba nie ma żadnego znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Gość MoniaOs

a ja na ulotce swoich tabletek mam po prostu połknąc tabletkę, popiłam swoja tabletkę tylko przy okazji śniadania a nie bezpośrednio wtedy kiedy je brałam. i nigdy nie mialam z nimi problemu, takze sie nie przejmuj tym co pisza w internecie, tylko sama wycianij wnioski i naprawde przestan sie stresowacbo nie masz w ogole powodu :)

Odnośnik do komentarza
Gość mmmagdalena

No nie wiem czy nie mam powodu.. u mnie jest, zeby polknac w całości popijając woda. A one nie mają takiej śliskiej otoczki, tylko takie "tepe" do przelykania. A ja sie głupia zasugerowalam, bo poprzednie jakie bralam z kolei bez popijania sie polykalo (tylko one miały taka śliska otoczke)...

Odnośnik do komentarza

Mnie sie wydaje ze to nie o wchlanialnosc chodzi tylko o to bardziej zeby latwiej taka tabletke przyjac gdy sie popije, bo nie popijajac moze gdzies utknac w galdrze i potem przeszkadza. Bo czemu miala by sie zle wchlonac skoro ona sie i tak wchlania w organizm. Czy popijesz czy tez nie. Wiec tu raczej o bezpieczenstwo chodzi.

Odnośnik do komentarza

Czasem tak może występywac, wystarczy, że wpiszesz do wujka google "ból piersi a tabletki antykoncepcyjne" i ci wyskoczą różne fora na których kobiety się wypowiadają, iz maja dolegliwości bólu sutków czy tez piersi przy braniu tabletek anty. To jest skutek uboczny :)

Odnośnik do komentarza
Gość Kamczatka

pisałam to nie dlatego żeby Cię doprowadzić do paniki. mi zawsze mówiono żeby każdy lek popijać bo to oszczędza żołądek. Nie martw się na pewno wszystko dobrze z Twoimi tabletkami i ich skuteczności :) a to co piszą w google trzeba konfronotwać bo np mi po wpisaniu kaszel wyskoczył rak płuc...

Odnośnik do komentarza
Gość mmmagdalena

Kamczatka - dzieki za uświadomienie!! Tak sie zasugerowalam tymi poprzednimi pigulkami, ze nie doczytalam tej czesci ulotki. I dalej zylabym w nieswiadomosci! W takim razie czekam na krwawienie z odstawienia, mam nadzieje, ze bedzie ok :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...