Skocz do zawartości
Forum

Jaki jest profil "zwycięzcy"?


Rekomendowane odpowiedzi

czy to prawda , że "zwycięzca"( osoba zadowolona z życia - osoba pozytywnie nastawiona pozytywnie do życia i ludzi - osoba w naszym odbiorze, tzw. pozytywna) to osoba wpatrzona w siebie i myśląca wyłącznie o sobie.
Spójrzcie na fascynujących was ludzi (aktorów, sportowców, a może zwykłych ludzi) widzicie powierzchowny ideał człowieka. Tak naprawdę za każdą taką osobą kryje się mąż, żona, dziewczyna, chłopak, rodzina, czy ktokolwiek bliski, który musi borykać się z faktem "zwycięzcy" ( nie wnikać w kolejność "mąż, żona"- "żona,mąż" - obie płcię mogą być zwyciężcami ).
Jakie jest wasze zdanie drodzy czytelnicy ?
spokojnego ... (dnia, życia, ...)

Odnośnik do komentarza

Bywają rzeczy które rażą w tego rodzaju osobach. Osoba pozytywna, wpatrzona w siebie i myśląca o sobie, to sprzeczność i negatywna raczej cecha. Dla mnie osoby są zwycięzcami nieprzywiązujące uwagi do tytułów mianem wyższości, mając zarazem na uwadze zrobienie miejsca następcy. Nie uważam osób z medalami, czy biznesmena roku za ideał. Gdyż na drodze do uzyskania miana zwycięstwa, zapewne było wiele wyrzeczeń u nich, u rodziny, nie wykluczając nieczystych zagrań. Na tej drabince drogi ku zwycięstwie, bywa tłoczno, niekiedy się kogoś zepchnie, lub samemu odniesie porażkę, może pozwalającą na dystans i spojrzenie z innej perspektywy. W dużym stopniu zwycięzca jest wytrwały, charyzmatyczny. Jeśli piastuje stanowisko w oparciu o pozytywny przykład sobą innym, zapewne zasługuje na miano niezwykłego człowieka.

Odnośnik do komentarza

Chyba każdy z nas mógłby inaczej zdefiniować "zwycięzcę". Dla mnie "zwycięzca", czyli osoba zadowolona z życia, pozytywnie nastawiona do życia i ludzi to nie jest osoba egocentryczna, myśląca wyłącznie o sobie samym. Dla mnie "zwycięzca" to osoba ze stabilną samooceną, która zna swoją wartość, ale nie krzywdzi innych i nie musi dowartościowywać siebie kosztem innych. Myślę, że "zwycięzcę" dobrze by zdefiniowały filary poczucia własnej wartości, wyodrębnione przez Nathaniela Brandena, psychoterapeutę i pisarza. Są to:
- świadome życie – chęć poznania świata, aktywność poznawcza, gotowość do ciągłego uczenia się i zmiany poglądów, akceptacja tego, czego zmienić nie można oraz dążenie do samopoznania, czyli analizy własnych wad i zalet, kontakt ze swoimi emocjami, potrzebami, wartościami i aspiracjami;
- praktyka samoakceptacji – bycie swoim przyjacielem, troszczenie się o siebie, dbanie o zaspokojenie własnych potrzeb, współczucie sobie, dawanie sobie samemu wsparcia;
- praktyka odpowiedzialności – poczucie kontroli nad własnym życiem, chęć podejmowania decyzji i liczenia się z ich konsekwencjami;
- praktyka asertywności – dbanie o własne prawa i potrzeby, umiejętność wyrażania siebie bez krzywdzenia innych;
- praktyka życia celowego – umiejętność określania i realizacji priorytetów zgodnie z własnymi potrzebami i marzeniami;
- integralność osobista – życie w zgodzie z samym sobą, z własnymi przekonaniami, wartościami i normami oraz rozwój życia duchowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...